Aasta kool 2020 on Võru gümnaasium

30. okt. 2020 Haridus- ja Noorteamet - Kommenteeri artiklit

Tänavuse aasta kooli tiitli pälvis Võru gümnaasium, kes kogus žürii ja rahvahääletuse tulemusena kõige enam punkte. Napilt järgnes Viimsi gümnaasium ja punktiarvestuses tuli kolmandaks Tartu Forseliuse kool.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps tunnustas kõiki kooliperesid, kes leiavad koolitööde kõrvalt aega konkursil osaleda. „See annab imelise võimaluse ka laiemal avalikkusel näha, kui palju vahvaid ja omanäolisi koole, mis tekitavad õpilastes koolirõõmu, leidub üle Eesti.“ Minister lisas tiitlit üle andes, et Võru gümnaasium on suutnud end lühikesest tegutsemisajast hoolimata tõestada suurepärase hariduskeskusena, kus nii õpilased kui õpetajad tunnevad end hästi.

Riigigümnaasiumide võrgustikku kuuluv Võru gümnaasium jõudis eelmisel aastal Viljandi gümnaasiumi järel teisele kohale. Võru gümnaasiumi direktor Karmo Kurvitsa sõnul on koolipere rõõm tänavuse tiitli üle seda suurem. „See on väga hea näide, kuidas pärast esimest katsetust ei tohi käega lüüa ja alla anda. Tuleb ühiselt pingutada ja siis tulevad ka tulemused,“ tõdeb Kurvits. „Arvan, et meie koolile aitas tiitli tuua õpilaste, töötajate ja vilistlaste koostöö ning meie kooli suur sõpruskond. Minu isiklik arvamus on see, et oleme midagi enamat kui kool. Võru gümnaasium on kool, kus on ruumi nii loovusel ja ettevõtlikkusel kui ka süsteemsusel ja akadeemilisusel,“ rääkis koolijuht ning lisas, et aasta kooli konkurss on tema hinnangul suurepärane võimalus kooliperel ühiselt peeglisse vaadata ning seda peegelpilti loovalt ja lõbusas võtmes ka teistele näidata.

Aasta kooli nimetusele kandideeris kokku 31 kooli, neist viis kutsehariduskoolid. Kõigi osalejate hulgast valis žürii kümme finalisti: Vääna mõisakool, Haapsalu kutsehariduskeskus, Püünsi kool, Tartu Forseliuse kool, Võru gümnaasium, Jõhvi gümnaasium, TERA Peedu kool, Viimsi gümnaasium, Rakvere ametikool ja Tartu Kristjan Jaak Petersoni gümnaasium. Lõplik tulemus kujunes žürii hinnete ja rahvahääletuse tulemusena. Rahvahääletuses andis oma hääle 11 000 inimest ja aasta kooli finalistide videoid vaadati  ligi 50 000 korda.

2020. aastal kuulusid žüriisse Marcus Ehasoo Eesti õpilasesinduste liidust, Aivi Jürgenson haridus- ja teadusministeeriumist, Reilika Kaasik haridus- ja noorteametist, Laura Kõrvits, kes on ERR ETV2 noorte saate „Nova“ toimetuse liige ja näitleja Karl Robert Saaremäe.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!