Algab üle-eestiline laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“

8. okt. 2020 Tartu Ülikooli muuseum - Kommenteeri artiklit
Laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“.

10. oktoobril algab üle-eestiline laste ja noorte muuseumifestival „Avatud mänguväljad“. Tartu ülikooli muuseum ootab selle raames 8–12-aastaseid lapsi mängima festivaliks valminud põnevat mängu, mis on inspireeritud nii tänavusest digikultuuri kui ka eesti rahvajutu teema-aastast.

Mängu „Võluraamatu otsingutel“ käigus saab avastada Tartu ülikooli muuseumi kõige uuemaid interaktiivseid lahendusi, panna proovile oma meeli ja rännata ringi nii ruumis kui virtuaalreaalsuse abil ka ajas. Lahti rullub lugu maagilisest 7. Moosese raamatust, mida aitab otsida 19. sajandist välja astunud professor Hommikutäht.
Mängurada saab läbida nii paberil mängulehe kui ka nutitelefoni abil muuseumis ajaloolises toomkirikus selle lahtiolekuaegadel kolmapäevast pühapäevani kella 11–17. Nutimängu saab mängida Loquizi äpiga, mille võib alla laadida Google Playst või App Store’ist. Osalemiseks tuleb lunastada muuseumipilet.
Mängida saab üksi, perega või suurema seltskonnaga, näiteks klassiga, ja selleks kulub umbes tund. Koolirühmadel on vaja mänguaeg broneerida muuseumi üldisel e-aadressil muuseum@ut.ee.
Muuseumifestivalil loositakse kaks korda välja ka auhindu. Esimesel loosimisel saavad osaleda mängijad, kes märkavad muuseumis mängu käigus Lasteekraani multifilmidest tuttavaid tegelasi, teevad nendest fotod ja saadavad need lasteekraan.ee lehelt võistlusele. Teisel loosimisel osalevad need, kes on 10.–25. oktoobrini mängu „Võluraamatu otsingutel“ läbinud ja kellele on muuseumist saadud festivalipassi löödud tempel.
Avatud mänguväljad“ on sügisene muuseumifestival, mille raames ootavad eri suunitlusega muuseumid külla lapsi ja noori, et tutvustada ühise peateema kaudu oma näitusi. Festivali korraldavad muuseumid ja Elamusõppe labor.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!