Hea õpetaja ja koolijuht!

30. okt. 2020 - Kommenteeri artiklit

Soovime teile tegusat ja turvalist alanud õppeaastat! Maanteeamet on valmis ka sel õppeaastal õpetajaid toetama liiklushariduse läbiviimisel koolides. Selleks pakume tasuta koolitusi ja koostööprojekte, uusi õppematerjale ja keskkondi ning meie poole pöördumisel ideid ja nõu konkreetsete tegevuste läbiviimiseks.

Uudistamist ootab uuenenud e-õppekeskkond www.liikluskasvatus.ee!

Oleme nüüdisajastanud liiklusohutusinfot koondava lehe, kuhu hakkame järjest lisama uusi interaktiivseid õppevahendeid. Jätkuvalt on õpetajale menüüs eraldi lehekülg, kus on välja toodud oluline info läbiva teema „Tervis ja ohutus“ koolis käsitlemiseks.

NB! Põhjaliku värskenduskuuri on läbinud tasuta õppematerjalide tellimiskeskus www.liikluskasvatus.ee/tellimiskeskus. Tootekataloogis on saadaval nii eesti- kui venekeelsed töövihikud, mängud, infovoldikud ja muud materjalid, mis kõik toetavad liikluskasvatuse lõimimist õppeainetesse.

Kasuta õpiprotsessis veebipõhist õpikeskkonda „Aga mina liiklen ohutult!“ https://liiklusohutus.agamina.ee/.

Keskkond on suunatud eeskätt I kooliastme õpetajate ja vanemate toetamiseks liiklusteema käsitlemisel ja seeläbi viisakate liiklejate kujundamisel. 360° liiklusohutuse projektis keskendutakse kolmele olulisele teemale: liiklusohutus lasteaia- ja kooliteel, koduõues ning sõidu- või raudtee ületusel. Veebilehel ringi vaadates ja eri meediakanaleid kasutades on võimalik saada olulist informatsiooni või koos lapsega vaadelda mitmesuguseid liiklussituatsioone ja arutleda ohutu liiklemise teemadel.

NB! Tuuride ja veebilehe võimalustega on teil, head õpetajad, võimalik lähemalt tutvuda 12. novembril toimuval veebiseminaril. Registreeru https://mailchi.mp/54f0f48d8bec/liiklustarga-liiklusmng-ja-aga-mina-virtuaaltuurid.

Hinnake koolitee kaardistamise infosüsteemi abil õpilastega igapäevase liiklemise ohutust!

Selle rakenduse abil saavad õpilased kaardistada oma koolitee ning selle abil märgata ohte teel ja mõelda oma igapäevasele liikumisele, koolitee ohutusele, ohutuma teekonna planeerimisele. Koolijuhtidele ja kohalikule omavalitsusele pakub kaardirakendus võimalust saada infot oma piirkonna liikluskorralduse probleemide kohta. Õppevahendi kasutamine eeldab arvutite või nutiseadmete olemasolu ning see on mõeldud peamiselt II ja III kooliastmele. Rohkem infot õppevahendist leiab https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/iii-kooliaste/koolitee-kaardistamine, kaardirakendus asub aadressil https://koolitee.mnt.ee.

Telli oma kooli meeskonnakoolitus liikluskasvatuse lõimimisest õppetöösse!

Koolitusel räägime liiklusteema lõimimisest õppetöösse läbiva teema „Tervis ja ohutus“ raames. Koolitus hõlmab palju praktilisi tegevusi, mänge, arutelusid. Täpsem info https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/1/koolitused-ja-infopaevad/opetajatele/liikluskasvatuse-labiviimine.

Osale liiklusõpet toetavates projektides!

Jalgratturikoolituse toetamine koolides!

Maanteeamet toetab põhikoolides tasuta jalgratturikoolituse läbiviimist. Uuendusena toetatakse lisaks 3. ja 4. klassi õpilastele ka 5.–9. klassi õpilaste jalgratturikoolituse läbimist. Toetust (12 eurot 50 senti lapse kohta) saavad taotleda koolid, kes pakuvad lastele võimalust osaleda koolitusel tasuta. Täpsemalt loe veebist https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/1/oppetegevust-toetavad-projektid/koolidele/jalgratturikoolituse-toetamine.

Õppevahend jalgratturikoolituse läbiviimiseks „Jalgratturikoolituse õpperaja elemendid“.

Kutsume koole võtma osa koostööprojektist, mille käigus meisterdavad õpilased tööõpetuse tunnis jalgrattaõppeks vajalike elementide komplekti. Osalemise eeldus on koolis regulaarselt toimuv või toimuma hakkav jalgratturikoolitus. Täpsema info leiad https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/1/oppetegevust-toetavad-projektid/koolidele/jr-koolituse-opperaja-elemendid.

UUS! Esmakordselt pakub Maanteeamet välja õpilaste loov- ja uurimistööde läbiviimiseks liiklusohutuse teemasid!

Oleme välja toonud viis liiklusohutuse teemat, milles nii põhikoolide kui ka gümnaasiumite õpilased saavad teha oma loov- või uurimistöid. Pakume lisaks välja toodud seostele õpitulemustega, taustainfole või õppematerjalidele huvi korral täiendavat nõustamist. Tutvu liiklusohutuse teemaliste loov- ja uurimistööde teemadega https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/2/uldhariduskool/iii-kooliaste/loovtoode-teemad.

Meeldetuletus!

Veel on võimalus esitada oma kooli tubli õpetaja, eeskuju või sündmus liiklusohutuse auhinna nominendiks! Lähem info on leitav https://www.mnt.ee/et/uudised/maanteeamet-ootab-nominente-liiklusohutuse-auhinnale-1.

Jätkuvalt on teie kooli õpilased väga oodatud osalema loovkonkursil „Vaata mind!“. Lähem info on leitav https://www.liikluskasvatus.ee/et/opetajale/1/oppetegevust-toetavad-projektid/koolidele/konkurss-vaata-mind.

Loodetavasti on 1. ja 2. klassi õpilastele mõeldud liiklusaabitsad jõudnud koolidesse, tuletame meelde, et õpetajale on abiks juhend (https://www.liikluskasvatus.ee/et/lapsevanemale/3/lugemissoovitus/liiklusaabits), mis aitab teemat igapäevasesse õppetöösse lõimida.

Turvalist õppeaastat soovides

Maanteeameti ennetustöö osakond


Meie kontaktid: www.liikluskasvatus.ee/et/kontaktid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!