Kunstikoolide liidu õppeülesannete konkurss „Ennäe inimest!“

2. okt. 2020 Keiu Kuresaar Kehtna kunstide kooli õpetaja - Kommenteeri artiklit

Eesti kunstikoolide liit on korraldanud juba kolm aastat õppeülesannete konkurssi kunstiõpetajatele, et leida ja jagada õppijaid inspireerivaid ülesandeid.

Sel aastal oli teemaks inimene. Ühest küljest lihtne ja igapäevane, kelle nahas oleme isegi iga päev, teisalt ikkagi aukartust äratav ja müstiline tegelane. Sageli tulevad õpilased kunstikooli just sooviga õppida inimest õigesti kujutama, paljudel sisimas soov ka ennast inimesena tundma õppida.

Kuna õppida on mõnusam mängides, siis kogume käesoleval aastal põnevaid ja mängulisi ülesandeid ning häid praktikaid, kuidas õpetada kujutama inimest ning läheneda teemale nii, et kramp peale ei tuleks.

Kunstikoolide liit tänab kõiki õpetajaid, kes oma ülesanded kõlbulikult vormistasid ja esitasid. Erilise olukorra tõttu ei saanud kõik õpetajad oma ülesandeid sel kevadel õpilastega läbi teha ja tööprotsessi ning tulemusi fotografeerida, aga sellegipoolest laekus 35 tööd 22 autorilt.

Laekunud ülesandeid hindas žürii, kuhu kuulusid tunnustatud kunstnikud, kes on ka ise kogenud kunstiõpetajad: Maria-Kristiina Ulas, Alice Kask, Toomas Tõnissoo ja Kaido Ole.

Žürii tegi oma tööd kohusetundlikult ja kirglikult. Konkursile saadetud tööde hulgast valiti välja kümme parimat ning reastati ka esikolmik.

Esikoha vääriliseks hinnati Vanalinna hariduskolleegiumi õpetaja Margot Kase ülesanne „Figuraalne kompositsioon kollaažitehnika“.

Teise koha pälvis Tallinna kunstikooli õpetaja Lumi Kristen Vihterpali ülesanne „Ruumiline exquisite corpse paberlõikes“.

Kolmanda koha sai Haapsalu kunstikooli Ridala osakonna õpetaja Margit Mald ülesande eest „Märka looduses figuuri“.

Neile järgnesid tähestikulises järjekorras Aide Leit Haapsalu kunstikoolist ülesandega „Kaunistatud pealuu“, Katrin Lille Kose kunstikoolist ‒ „Picassolikud portreed“, Eve Lumi Vaida põhikoolist ‒ Kriipsu-Juku tegutseb jälle“ sirviraamat, Tiia Rodi Kose kunstikoolist ‒ „Traadist portreed“, Marje Tahk Jüri gümnaasiumist ‒ „Figuraalne kompositsioon“, Kaja Tina Iisaku kunstide koolist ‒ „Abiks inimese kujutamisel“, Epp Kristel Uibo Kose kunstikoolist „Mitmetasandilised portreed“.

Žüriiliikmed osalesid ka Kohila koolituskeskuses peetud ülesannete esitluse seminaril, kus jagasid oma hindamise kestel tekkinud mõtteid konkursil osalenud õpetajatega.

Konkursi preemiaks on sel aastal reis Viini, mis peab praegust olukorda arvestades kahjuks lükkuma kevadesse.

Konkursile laekunud tööde paremik on leitav Eesti kunstikoolide liidu kodulehel ja E-koolikotis.

Eelnenud aastatel toimunud konkursid on kogunud vaikelu- ja pärimusteemalisi ülesandeid ning preemiareisid kunstiõpetajatele on toimunud Amsterdami ja Gruusiasse.

Ka eelnenud aastate parimad ülesanded on leitavad EKKL-i kodulehelt ja E-koolikotist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!