Maanteeamet pakub tasuta koolitusi ja koostööprojekte
Hea õpetaja ja koolijuht!
Soovime teile tegusat ja turvalist alanud õppeaastat! Maanteeamet on valmis ka sel õppeaastal õpetajaid toetama liiklushariduse läbiviimisel koolides. Selleks pakume tasuta koolitusi ja koostööprojekte, uusi õppematerjale ja keskkondi ning meie poole pöördumisel ideid ja nõu konkreetsete tegevuste läbiviimiseks.
Uudistamist ootab uuenenud e-õppekeskkond http://www.liikluskasvatus.ee
Oleme nüüdisajastanud liiklusohutusinfot koondava lehe, kuhu hakkame järjest lisama uusi interaktiivseid õppevahendeid. Jätkuvalt on õpetajale menüüs eraldi lehekülg, kus on välja toodud oluline info läbiva teema „Tervis ja ohutus“ koolis käsitlemiseks.
NB! Põhjaliku värskenduskuuri on läbinud tasuta õppematerjalide tellimiskeskus www.liikluskasvatus.ee/tellimiskeskus. Tootekataloogis on saadaval nii eesti- kui venekeelsed töövihikud, mängud, infovoldikud ja muud materjalid, mis kõik toetavad liikluskasvatuse lõimimist õppeainetesse.
Kasuta õpiprotsessis veebipõhist õpikeskkonda „Aga mina liiklen ohutult!“ .
Keskkond on suunatud eeskätt I kooliastme õpetajate ja vanemate toetamiseks liiklusteema käsitlemisel ja seeläbi viisakate liiklejate kujundamisel. 360° liiklusohutuse projektis keskendutakse kolmele olulisele teemale: liiklusohutus lasteaia- ja kooliteel, koduõues ning sõidu- või raudtee ületusel. Veebilehel ringi vaadates ja eri meediakanaleid kasutades on võimalik saada olulist informatsiooni või koos lapsega vaadelda mitmesuguseid liiklussituatsioone ja arutleda ohutu liikemise teemadel.
NB! Tuuride ja veebilehe võimalustega on teil, head õpetajad, võimalik lähemalt tutvuda 12. novembril toimuval veebiseminaril. Registreeru siin.
Hinnake koolitee kaardistamise infosüsteemi abil õpilastega igapäevase liiklemise ohutust!
Selle rakenduse abil saavad õpilased kaardistada oma koolitee ning selle abil märgata ohte teel ja mõelda oma igapäevasele liikumisele, koolitee ohutusele, ohutuma teekonna planeerimisele. Koolijuhtidele ja kohalikule omavalitsusele pakub kaardirakendus võimalust saada infot oma piirkonna liikluskorralduse probleemide kohta. Õppevahendi kasutamine eeldab arvutite või nutiseadmete olemasolu ning see on mõeldud peamiselt II ja III kooliastmele. Rohkem infot õppevahendist leiab siit .
Telli oma kooli meeskonnakoolitus liikluskasvatuse lõimimisest õppetöösse!
Koolitusel räägime liiklusteema lõimimisest õppetöösse läbiva teema „Tervis ja ohutus“ raames. Koolitus hõlmab palju praktilisi tegevusi, mänge, arutelusid. Täpsem info siit.
Osale liiklusõpet toetavates projektides!
Jalgratturikoolituse toetamine koolides
Maanteeamet toetab põhikoolides tasuta jalgratturikoolituse läbiviimist. Uuendusena toetatakse lisaks 3. ja 4. klassi õpilastele ka 5.–9. klassi õpilaste jalgratturikoolituse läbimist. Toetust (12 eurot 50 senti lapse kohta) saavad taotleda koolid, kes pakuvad lastele võimalust osaleda koolitusel tasuta. Täpsemalt loe veebist .
Õppevahend jalgratturikoolituse läbiviimiseks „Jalgratturikoolituse õpperaja elemendid“.
Kutsume koole võtma osa koostööprojektist, mille käigus meisterdavad õpilased tööõpetuse tunnis jalgrattaõppeks vajalike elementide komplekti. Osalemise eeldus on koolis regulaarselt toimuv või toimuma hakkav jalgratturikoolitus. Täpsema info leiad siit.
UUS! Esmakordselt pakub Maanteeamet välja õpilaste loov- ja uurimistööde läbiviimiseks liiklusohutuse teemasid!
Oleme välja toonud viis liiklusohutuse teemat, milles nii põhikoolide kui ka gümnaasiumite õpilased saavad teha oma loov- või uurimistöid. Pakume lisaks välja toodud seostele õpitulemustega, taustainfole või õppematerjalidele huvi korral täiendavat nõustamist. Tutvu liiklusohutuse teemaliste loov- ja uurimistööde teemadega siin.
Meeldetuletus!
Veel on võimalus esitada oma kooli tubli õpetaja, eeskuju või sündmus liiklusohutuse auhinna nominendiks! Lähem info on leitav siit.
Jätkuvalt on teie kooli õpilased väga oodatud osalema loovkonkursil „Vaata mind!“. Lähem info on leitav siit.
Loodetavasti on 1. ja 2. klassi õpilastele mõeldud liiklusaabitsad jõudnud koolidesse, tuletame meelde, et õpetajale on abiks juhend, mis aitab teemat igapäevasesse õppetöösse lõimida.
Maanteeameti ennetustöö osakonna kontaktid https://www.liikluskasvatus.ee/et/kontaktid.