Üle saja Eesti gümnasisti läbisid virtuaalse õpilasfirmade ideelabori

13. okt. 2020 Heiki Laja KPMS & Partners vanemkonsultant - Kommenteeri artiklit

Koroonaohu tõttu tänavu virtuaalselt läbi viidud gümnasistide minihäkaton Youth Empowered üllatas rekordilise Eesti noorte osalusega, kaasa lõid Grete Paia, Sandra Raju ja teised.

Neljandat aastat korraldatud Youth Empowered ideelabor, kus keskkoolinoortel on võimalus välja töötada uusi ärimudeleid ja neid ekspertide ees kaitsta, toimus tänavu deviisi all „Uus reaalsus“. „See uus reaalsus väljendus hästi ka minihäkatoni uudses formaadis – ideelaboriga sai liituda virtuaalselt mis tahes Eesti otsast ja see tõi kaasa ka kõigi aegade rekordilise, enam kui sajapealise osaluse,“ selgitas ürituse üks korraldaja, Junior Achievementi juht Kersti Loor.

Gümnasistid osalesid virtuaalsetes töötubades, kus neil oli aega 60 minutit, et välja töötada oma äriidee, hinnata toote või teenuse nõudlust, vaadata üle õiged sihtgrupid ning valmistada ette esitlus žüriile. „Häkatoni virtuaalne korraldus oli korralik väljakutse, ent tulemus oli seda parem, võimaldades mentoril lihtsamalt Zoomi töötubade vahel liikuda. Senisest lühem, tunnipikkune periood probleemi püstitamiseks ja lahendamiseks pani peale ka suurema ajalise surve, millega noored tulid väga hästi toime,“ kinnitas Loor.

Minihäkatoni esikolmiku moodustasid EBS-i gümnaasiumi õpilasfirma Futuurum, mille tegevuse keskmes on haridustemaatiliste podcast’ide loomine, Tallinna 21. kooli õpilaste Pagaar, mis toob pagaritoodete valmistamise üritustele kohapeale, ning parima esitluse eest tunnustuse saanud Sindi gümnaasiumi õpilasfirma Vahalane, mis võitleb stressi vastu mesilasvahaküünaldega. 

Gümnasistide ideid hindas kolmeliikmeline žürii, kuhu kuulusid Junior Achievementi juht Kersti Loor, Coca-Cola HBC kommunikatsioonijuht Grete Transtok ja Teenusmajanduse Koja juhatuse liige Margus Mets. Inspireerivate motivatsioonikõnedega astus noorte ees üles muusik Grete Paia, Ajujaht 2020 võitnud Pagerri asutaja Rudolf-Gustav Hanni ja Coca-Cola Hellenici tegevjuht Jaak Mikkel. Päeva juhtis spordientusiast ja digiturundaja Sandra Raju.

Praeguseks 28 riigis toimiva Youth Empowered programmi algataja on Coca-Cola HBC. Projekti eesmärk on anda noortele kõikjal maailmas nii elulisi kui ärilisi praktilisi oskusi ja teadmisi võimalikult edukaks sisenemiseks tööturule kas töötaja või tööandjana. Eestis toimub Youth Empoweredi programm koostöös Junior Achievement Eestiga neljandat aastat ning mitmetest esimeste aastate osalenutest on saanud juba edukalt tegutsevad ettevõtjad.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!