Algatus „Tööle kaasa!“ tuleb taas

20. nov. 2020 Eesti Kaubandus-Tööstuskoda - Kommenteeri artiklit
Sünoptik Ele Pedassaare juhtimisel õpiti eristama ja ära tundma ohtlikke ilmanähtusi. Foto: Valdo Jahilo

Tuleva aasta 15. veebruaril toimub Eesti kaubandus-tööstuskoja eestvedamisel juba neljandat korda üle Eesti algatus „Tööle kaasa!“. Tuhanded lapsed ja noored saavad tutvuda oma vanemate töö ja töökeskkonnaga ning mõtestada seeläbi ka enda õpingute vajalikkust või tulevasi karjäärivalikuid.

Noorte teadlikkuse tõstmiseks ellu kutsutud algatus „Tööle kaasa!“ on suunatud peamiselt 1.–9. klassi õpilastele. Algatuse raames avavad Eesti ettevõtted vähemalt üheks päevaks uksed oma töötajate lastele loomaks neile koostöös koolide ja lastevanematega paremaid ja mitmekülgsemaid võimalusi tööeluga tutvumiseks. 2020. aastal osales aktsioonis kokku ligi 1000 tööandjat, 250 kooli ja 3600 õpilast.

Algatusega on võimalik liituda kahel moel. Kooli initsiatiivil osaletakse kogu klassi või kooliga. Sel juhul pöördutakse tööandja poole kooli ja lapsevanema kaudu ning registreerib kool. Võimalik on kaasa lüüa ka tööandja initsiatiivil, mis tähendab, et töökohas korraldatakse praktiline õppepäev oma töötajate lastele, sel juhul registreerib ettevõte.

„Tööle kaasa!“ päev ei tähenda lihtsalt koolist vaba lõbusat päeva vanema töö juures. Selle eesmärk on tutvustada noorele tööd ja töökeskkonda ning võimalusel täita ka mitmesuguseid tööülesandeid. Õpilastele on õpikogemuse paremaks mõtestamiseks ette valmistatud valik töölehti. Nii koolidele kui tööandjatele on abiks juhendid, mis aitavad „Tööle kaasa!“ päeva korraldada. Väljatöötamisel on võimalikud lahendused, kuidas teha seda distantsilt ja olukorras, kus füüsiliselt töökohas viibida ei saa.

Loe lisaks ja registreeru www.töölekaasa.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!