Haridus- ja noorteamet kutsub tudengeid õpetajaametit tutvustavasse programmi

16. nov. 2020 Haridus- ja noorteamet - Kommenteeri artiklit

16. novembrist on kõikide ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide üliõpilastel võimalus liituda programmiga „Hariduse tulevikutegijad“. Programm tutvustab tänapäevast õpetajaametit, kus on võimalus mõjutada tuleviku ühiskonda ning olla osaline haridusinnovatsioonis. Kandideerimine on avatud 13. detsembrini.

Haridus- ja noorteameti peaspetsialisti Kadri Ratase sõnul on programm mõeldud kõikide erialade bakalaureuse- ja rakenduskõrgharidusõppe teise ja kolmanda kursuse üliõpilastele, kes ei õpi õpetajakoolituses. „Ootame programmiga liituma julgeid ja avatud noori, kes on saavutanud positiivselt eristuvaid tulemusi õppe-, huvi- ja või ühiskondlikus tegevuses. Loomulikult on oluline ka huvi õpetajaameti vastu,“ sõnas Ratas. „Programmis osalemine ei tähenda, et noor peab asuma kohe pärast osalemist õpetajaametisse, ent see annab suurepärased teadmised, kontaktid ja võimalused, kuidas selles suunas liikuda,“ lisas ta.

Viiest moodulist koosneva programmi käigus saab avastada õpetajatöö telgitaguseid, tuttavaks inspireerivate haridusvaldkonnas tegutsevate inimestega, tegelda iseenda arengu toetamise ja meeskonnatööga. Et mõista Eesti hariduselu mitmekesisust ja näha, kes ja mis eesmärkidega seal toimetavad, toimub osa tegevusest koolides.

Hariduse tulevikutegijaks kandideerimiseks tuleb saata sooviavaldus koos õpitulemuste väljavõtte ja videoga üheminutilisest liftikõnest teemal „Mis on minu MIKS? ja kuidas õpetajaamet seda toetaks?“. Dokumente ja videot oodatakse aadressil kadri.ratas@harno.ee hiljemalt 13. detsembriks. Programmi valitakse kuni 15 osalejat ning õppetöö toimub jaanuarist juunini 2021 Eestimaa eri paigus. Programmi täpsem  info.

Koostöös haridus- ja teadusministeeriumiga on haridus- ja noorteameti eesmärk väärtustada ühiskonnas õpetajaametit muuta see atraktiivsemaks. Tegevusi toetab Euroopa sotsiaalfond.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!