Harjumaa ja Ida-Virumaa koolide gümnaasiumiastmed tuleb viia üle distantsõppele

22. nov. 2020 HTM - Kommenteeri artiklit
Seoses koroonaviiruse jätkuva kasvuga koolikeskkonnas on Vabariigi Valitsus koos terviseameti ning haridus- ja teadusministeeriumiga otsustanud, et Harjumaa ja Ida-Virumaa koolide gümnaasiumiastmed tuleb viia hiljemalt 30. novembriks distantsõppele.

„Viimasel ajal on lisandunud palju nakatunuid just noorte seas, mistõttu otsustasime viiruse leviku piiramiseks viia kahe maakonna koolide gümnaasiumiastmed üle distantsõppele,“ sõnas haridus- ja teadusministri kohusetäitja, majandus- ja kommunikatsiooniminister Taavi Aas. „Algav nädal jääb üleminekuajaks, et koolid saaksid teha ettevalmistusi. Siiski soovitame kõigil, kel see võimalik on, alustada distantsõppega juba teisipäeval, 24. novembril,“ lisas ta.

Distantsõppele peab minema üle 24.‒27. novembrini. Alates 30. novembrist peab kõigis Harjumaa ja Ida-Virumaa koolides toimuma gümnaasiumiastme õppetöö distantsilt. Korralduse vormistavad terviseamet ning haridus- ja teadusministeerium 23. novembril ja esialgu jääb distantsõppe lõpukuupäevaks 10. jaanuar.

Terviseamet ning haridus- ja teadusministeerium saadavad nädala alguses kõikidele Harju- ja Ida-Virumaa koolidele ning koolipidajatele täpsema info.

  • Vastused hariduselu korraldust puudutavatele korduma kippuvatele küsimustele leiab haridus- ja teadusministeeriumi veebilehelt. Küsimuste korral palume pöörduda ministeeriumi infotelefonil 5690 0353 ja 5690 0340 (tööpäeviti kella 9‒17) ja e-aadressil info@hm.ee.
  • Kõigi koroonaviiruse leviku ja selle ennetamise meetmetega seotud küsimustega saab pöörduda infoliinil 1247.
  • Haridus- ja noorteameti Rajaleidja õppenõustajad annavad nii koolidele, tugispetsialistidele kui lapsevanematele nõu, kuidas praeguses kiirelt muutuvas olukorras lapsi õppetöös toetada telefonil 735 0750 (tööpäeviti kella 12‒16).
  • Kõige ajakohasema info COVID-19 haiguse kohta leiate terviseameti kodulehelt ja valitsusveebist kriis.ee.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!