Heli Kirjastus soovitab

27. nov. 2020 - Kommenteeri artiklit

Lasteraamat, mis aitab täita unistusi 

Heli Künnapase lasteraamat „Karupoeg Lukas tahab saada viiuldajaks“ räägib unistamisest ja oma eesmärgi poole püüdlemisest. Juba raamatu pealkiri annab vihje, et tegemist on algul kättesaamatuna näiva unistusega. Karupoeg Lukasel tuleb tegelda sõprade mõistmatu norimise ning sisemise ebakindlusega. Lisaks õnnetu tõde, et viiulimängu oskus on üks unistustest, mida üleöö täita ei saa. See nõuab aega ja järjepidevust. 

Viie lapse emana teab Heli Künnapas, kuidas lapsi nende valitud teel toetada. See on käesolevast raamatust ka tunda. Nii sobib karupoeg Lukase raamat lugemiseks ka täiskasvanutele, kel oma laste toetamiseks mõnikord sõnadest väheks jääb. Rohkem infot www.helikirjastus.ee.

Teistmoodi noorteraamat

Jenn Bennett ,,Südame õige kuju“ 

Heli Kirjastus OÜ, 2020

,,Südame õige kuju“ on lugu Beatrixist, kes on abituuriumile eelneval suvel otsustanud joonistada lahatud surnukeha, sest just see on tema arvates võimalus saada stipendium ülikooli. See oleks tüdruku jaoks ainuke edasiõppimise võimalus. Kohtumine kurikuulsa tänavakunstniku Jackiga muudab aga tüdruku jaoks paljugi. 

Eneseotsingud, oma tuleviku planeerimine, suhted vanematega ja romantika on siin olemas, nagu paljudes noorteraamatutes. Lisaks käsitletakse skisofreenia teemat. Teos, mis paneb eri vanuses lugejad maailma avatumalt vaatama.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!