Nädala lõpuni saavad õpetajad ja tugispetsialistid kandideerida riiklikule stipendiumile

11. nov. 2020 HTM - Kommenteeri artiklit

Eesti üldhariduskoolide, kutsekoolide ja lasteaedade õpetajad ning tugispetsialistid saavad 15. novembrini kandideerida enesetäiendamiseks mõeldud riiklikule haridusstipendiumile. Stipendiumi suurus on kuni 11 000 eurot ja seda saab kasutada kuni kuue kuu jooksul.

Riiklik haridusstipendium annab õpetajale ja tugispetsialistile võimaluse võtta vaba semester enesetäiendamiseks ja oma valdkonna arengu ergutamiseks.

Seekord on stipendiumile kandideerimisel prioriteetsed teemad digipedagoogika rakendamine, õpikäsituse ja selle muutumise toetamine ja kaasava hariduse rakendamine. Stipendium on hea võimalus näiteks distantsõppe kogemuse parimate kogemuste analüüsimiseks ja arendamiseks.

Stipendiumile saavad kandideerida õpetajad ja tugispetsialistid, kes vastavad kvalifikatsiooninõuetele ning on töötanud oma ametikohal vähemalt viis aastat. Aastas antakse välja kuni viis stipendiumit.

Senised stipendiaadid on kasutanud stipendiumiperioodi muuhulgas oma valdkonna uuringute läbiviimiseks, enesetäiendamiseks välisriigis, õppematerjalide väljatöötamiseks ja lasteraamatute kirjutamiseks.

2019. aastal sai stipendiumi Põltsamaa ühisgümnaasiumi koolipsühholoog Karmen Maikalu, 2018. aastal Kuressaare ametikooli disaini õppesuuna õpetaja Merit Karise, Luunja Midrimaa lasteaia logopeed-eripedagoog Kristel Lempu ja Tallinna prantsuse lütseumi inglise keele õpetaja Merike Saar.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!