Noored, tulge oma ideid ellu viima!

24. nov. 2020 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit

25. novembri keskööni saavad 13‒19-aastased noored esitada ideid Prototron Juniori tehnoloogiavõistlusele (https://prototron.ee/).

Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja märgib, et eelkõige oodatakse noortelt tehnoloogilisi lahendusi, millega saab õppimist ja õpetamist paremaks muuta. Tänaseks on Prototron Juniori noortevõistlusele laekunud juba mitmeid huvitavaid pakkumisi, näiteks idee, kuidas tehnoloogia abil õpetajaid endid õpetama hakata. Ka koolide robootikaklubidelt on tulnud huvitavaid mõtteid, näiteks sportimise abivahendite loomiseks, looduse säästmiseks, arvuti abil õppimiseks jms. Kuna iga hea mõte loeb, siis tuletab Prototron Junior noortele meelde, et oma ideid saab saata kuni 25. novembri keskööni aadressil www.prototron.ee.

Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja selgitab, et 25. novembriks piisab ainult ideest ja selle põhjendusest, tehnoloogiline seade ise ei pea selleks ajaks valmis olema, sest ehitamiseni jõutakse alles jaanuaris. Detsembris toimub võistlejatele koolitus, kus selgitatakse ideest prototüübini jõudmise üldisi põhimõtteid. Jaanuaris hakatakse seadet ehitama, kusjuures noortele on abiks mentorid, kes on ise juba palju seadmeid valmis teinud. Patroonina on kaasatud paljude noorte lemmik Andres Kõpper (Noep), kes kutsub ja suunab enda kogemuse kaudu noori olema uuenduslikud ja julgemalt oma ideed teoks tegema.

Paremate ideedega võistlejad saavad kuni 500 eurot krediiti vajalike tööriistade jms ostmiseks. 29. jaanuaril esitlevad võistlejad oma valmis töid žüriile ning võitja saab 1500 eurot.

Jana Budkovskaja lisab, et Prototron Juniori võistlus on noorte julgustamiseks. Enamikul noortest on ju häid mõtteid, kuid enamasti nad ei usu, et seda kõike saab teoks teha. Seega on vaja neid julgustada ja innustada. Seni on seda teinud väga hästi õpilasfirmad, nüüd pakub ka Prototron õpilastele oma ideede elluviimiseks innustust ja otsest tuge, aidates tulevasel kuulsal leiutajal esimest sammu astuda.

Algatuse käivitajad on Prototroni asutajad Swedbank, TalTech, Teaduspark Tehnopol ja Tartu ülikool, toetavad Startup Estonia, Comodule, Harju Elekter, Transferwise, haridus- ja noorteamet ja Insplay. Programmi on kaasrahastatud Euroopa regionaalarengu fondist.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!