Tartu ülikooli loodusmuuseumi seeneviktoriin veebis 11. detsembrini

30. nov. 2020 TÜ loodusmuuseum - Kommenteeri artiklit

Tartu ülikooli loodusmuuseum kutsub huvilisi oma teadmisi seentest proovile panema viktoriinil, mis toimub veebis 30. novembrist kuni 11. detsembrini.

Seeneaeg on selleks aastaks mööda saamas, seega on paras aeg enda seeneteadmised proovile panna. Sügis oli seenerohke, metsas võis noppida nii puravikke, riisikaid kui ka tindikuid – seenepalett ulatus kärbseseentest kännuseenteni. Seente rohkus on innustanud huvilisi oma teadmisi laiendama. Kui selle jaoks on abiks seenemäärajad, siis üldiselt on siiski oluline osata märgata seente õigeid tunnuseid ja nende eluviisi. Hea on ju minna metsa, kui tunned seeni paremini ja tead nende söödavust ja mürgisust.

Oma teadmiste proovile panemiseks osale Tartu ülikooli loodusmuuseumi seeneviktoriinil: vasta küsimustele Eesti seente kohta ja tunne ära seeneliike nii välimuse kui ka kirjelduse järgi. Kõikide osalejate vahel loositakse välja seeneraamatud „Põhjala seeneraamat“.

Viktoriin on avatud 30. novembrist kuni 11. detsembrini veebikeskkonnas.

Viktoriinile ootame kõiki huvilisi olenemata vanusest. Viktoriinil võib osaleda nii individuaalselt kui ka kuni kolmeliikmeliste tiimidena.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!