TUUM tuleb!

2. nov. 2020 - Kommenteeri artiklit

TUUM tuleb ka sel aastal, vaatamata koroonale, ja mõne väikese muudatusega.

TUUM on võistlus, milles iga osaleja saab panna proovile oma oskuse teha kuni 200-sõnaline kokkuvõte žürii antud tekstist.

TUUM 2020 algab 6. novembril kell 7 ja kestab 7. novembril kella 19-ni.

NB! Sel aastal leiate teksti ja kokkuvõtte esitamise keskkonna eesti keele instituudi kodulehelt https://www.eki.ee/tuum/

Kellele on TUUM mõeldud?

Võistlema on kutsutud kõik: õpilastest õppejõududeni, ajakirjanikest kirjanikeni, ametnikest ministriteni. Osaleda võib üksi ja võistkonnana, mille võib moodustada sõpruskond, perekond, kooliklass, lehetoimetus, parlamendirühm vm.

Kuidas kirjutada head kokkuvõtet?

Hea kokkuvõte sõnastab lähteteksti põhiidee ja toob selle kõrval välja teksti teised olulised ideed.

Hea kokkuvõte on omaette tekst, mis on mõistetav lähteteksti lugemata.

Hea kokkuvõte on üldistus, mis vahendab lähteteksti sisu kokkuvõtja sõnadega.

Hea kokkuvõte on objektiivne, neutraalne tekst, mis vahendab lähteteksti autori mõtteid, mitte kokkuvõtja arvamusi ega tundeid.

Hea kokkuvõte on tihe, lihtne, selge, täpne ja kirjavigadeta.

Parimatele rahalised auhinnad. Selle aasta auhinnad on varasemast palju suuremad. Esimene auhind on 250 eurot, lisaks mitu teist ja kolmandat auhinda väärtusega 125 ja 75 eurot. Kahele parimale kooliõpilasele lisaks eriauhinnad ja üldarvestuse 25 parimale kokkuvõtjate tippu kuulumist kinnitav sertifikaat. Iga osavõtja saab väljaprinditava osavõtutunnistuse.

Tule ja pane oma teadmised-oskused proovile! Hea kokkuvõte on eluedu alus!

Korraldavad Tartu ülikooli eesti ja üldkeeleteaduse instituut ning eesti keele instituut koostöös haridus- ja teadusministeeriumi, Emakeele Seltsi ja Eesti emakeeleõpetajate seltsiga.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!