Virumaa eesti hariduse selts tunnustab eesti keeles õpetavaid õpetajaid ja eesti keele õppe toetajaid

16. nov. 2020 Virumaa Eesti Hariduse Selts - Kommenteeri artiklit

Virumaa eesti hariduse selts (VEHS) kuulutab (õppeaastapõhiselt) välja konkursi parima eesti keeles õpetava õpetaja ja keelesõbra leidmiseks. Kandidaate saab esitada 18. jaanuarini 2021. Nominendid valib välja Virumaa eesti hariduse seltsi juhatus ning laureaadid selguvad jaanuari lõpus.

Aasta eesti keele õpetaja, eesti keeles õpetava aineõpetaja ja eesti keele sõbra nominatsiooni välja kuulutamise eesmärk on tunnustada tublisid ja teotahtelisi õpetajaid, kes õpetavad muu õppekeelega õpilasi eesti keeles, väärtustavad eesti keeles antavat haridust ja on eeskujuks õpilaste väärtushoiakute ning õpioskuste kujunemisel. Aasta eesti keele sõbra nominatsiooniga tunnustatakse eesti keele õppe toetajaid.

Ettepanekuid tunnustamiseks võivad VEHS-i juhatusele teha nii juriidilised kui ka füüsilised isikud. Ühest asutusest võib korraga esitada kuni kaks kandidatuuri. Samuti võib kandidaadiks esitada enda kandidatuuri.

Infot konkursi tingimuste kohta saadetakse kõikidesse Ida-Virumaa koolidesse, jagatakse Facebookis, Eesti Keelepöörde võrgustikus ning eesti keele kui teise keele õpetajate liidu kodulehel.

Alates novembrist viib VEHS läbi Kohtla-Järve õpetajate arenguprogrammi, mille eesmärk on jagada  eesti keeles ainete õpetamise kogemusi ning olla kaaslaseks õpetaja enesearengu teel. Lisaks on võimalik laiendada silmaringi Eesti pärandkultuuri tundmises ja väärtustamises.

Virumaa eesti hariduse selts moodustati 2019. a kevadel, et säilitada ning väärtustada Ida-Virumaa õppeasutustes eestikeelset haridust ning eesti kultuuri. Seltsi esimese tööaasta väljakutseks oli Kohtla-Järvele 100% eestikeelse riigigümnaasiumi loomine, mis oli kogu maakonna jaoks märgilise tähendusega.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!