Eesti juhtivad hariduse edendajad valmistuvad maailma vallutama

8. dets. 2020 EdTech Estonia - 1 Kommentaar
Haridustehnoloogia ettevõtted käivitasid koostööorganisatsiooni EdTech Estonia, et muuta Eesti haridusinnovatsioon teerajajaks maailmas.

EdTech Estonia juhi Maria Rahamägi sõnul on haridusteenused Eesti jaoks üks perspektiivikaimad ekspordiartikleid. „Tahame inspireerida Eesti avaliku sektori esindajaid ja teisi koostööpartnereid seadma ambitsioonikaid eesmärke. Näiteks võtta sarnaselt Soomega sihiks tõsta haridusteenuste ekspordi mahu ühe miljardi euroni aastas. Selle kaudu loodaks Eestisse sadu uusi töökohti ning pakutaks parimat võimalikku tuge ka Eesti õppuritele ja õpetajatele,“ ütles Rahamägi.

„EdTech Estonia loomisele on eelnenud aastaid haridus- ja teadusministeeriumi, majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi, välisministeeriumi, ülikoolide, koolide, õppurite, tegusate õpetajate ning õppejõudude ja haridusinnovatsiooni kogukonna ühiseid pingutusi. Eestvedajana on seni tegutsenud Startup Estonia, tänu kellele on meil tugev ja koostöine hariduse innovaatorite kogukond. Oleme kõigi panuse eest väga tänulikud,“ tõi esile haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets.

„Rõõm on olnud näha Eesti haridustehnoloogia iduettevõtete kasvu ja ühiste eesmärkide eest seismist viimase paari aasta jooksul. Kogukond on kasvanud tugevaks ning mõistab täna ühiselt vajadust viia Eesti parimad hariduslahendused maailmakaardile. Mistõttu on igati ootuspärane liikuda sektori arendamisel edasi iseseisva organisatsioonina ning olla jätkusuutlik partner ka Startup Estoniale,“ tõi välja Startup Estonia EdTech suuna juht Inga Kõue.

Haridustehnoloogia ettevõtete ühine eesmärk on parendada hariduse kvaliteeti ja ligipääsetavust. Eestis juba luuakse maailma tippklassi lahendusi, mis toetavad õpetajaid ja õpilasi õppetöös. Näiteks Tartu ülikooli uuringu alusel aitab keeleõppe tarkvara Lingvist õppida keeli neli korda kiiremini võrreldes alternatiivsete lähenemistega. Samuti on Eestist pärit mitmeid silmapaistvaid IT-lahendusi, mis aitavad haridusasutustel kokku hoida administratiivtöö jaoks kuluvat aega nagu lasteaedade platvorm ELIIS.

Haridustehnoloogia ettevõtete koostöö sai hoogu juurde Covidi kriisi alguses, kui hakati ühiselt pakkuma tasuta lahendusi, et toetada distantsõppele üleminekut. Oma teenuseid laiendati Education Nationi egiidi all lisaks Eestile ka teistesse riikidesse. Samuti kaaskäivitati „Igale koolilapsele arvuti“ liikumine.

EdTech Estonia peamised tegevused on järelkasvu tagamine hariduse innovatsiooni vallas, koostöö suurendamine õpetajate, õppurite, lapsevanemate, haridusasutuste ja riigiga ning sektori ekspordi suurendamine. Just viimane on ühenduse liikmete jaoks võtmetähtsusega, sest kvaliteetse, skaleeritava ja jätkusuutliku hariduse innovatsiooni tegemiseks on sageli tarvis kordades suuremat kasutajaskonda, kui meid Eestis on.

Vastavalt Startup Estonia kokkuvõttele on erainvesteeringute maht EdTech sektorisse viimastel aastatel jõuliselt kasvanud. Eesti hariduse start-up’idesse on kokku investeeritud enam, kui 16 miljonit eurot ning käibest tehtud investeeringud on viimasel kolmel aastal olnud samuti kiires kasvus. Kahe aastaga on sektori käive kasvanud kaks korda, ületades 2020 aastal 10 miljoni euro piiri. Maksudena on sektori ettevõtted riiki panustanud samal perioodil kokku üle 8 miljoni euro.

EdTech Estonia kutsub üles koostööle kõiki, kelle jaoks laste ja noorte arenguvõimaluste suurendamine või haridusse panustamine on oluline. Samuti on oodatakse ühinguga liitumiseks avaldust esitama kõiki haridustehnoloogia ettevõtteid.

EdTech Estonia ühendab 28 haridusinnovatsiooni ettevõtet, alates tõusvatest tähtedest nagu Mentornaut kuni Eesti haridusmaastiku hiidudeni nagu eKool ja juba globaalselt tegutsevate haridustehnoloogia ettevõteteni nagu DreamApply välja.

EdTech Estonia MTÜ liikmed
99math ‒ matemaatika peastarvutamise harjutamise võistluskeskkond.
Clanbeat ‒ virtuaalne õpetajate tuba ja ennastjuhtiva õppuri tugisüsteem.
Alpa Kids ‒ eelkooliealiste laste õppemängude keskkond.
ELIIS ‒ Baltikumi suurim lasteaedade haldus- ja kommunikatsiooniplatvorm.
Tutor.id ‒ Eestist pärit Ladina-Ameerika tuutorluse keskkond.
Helge Kool ‒ laste psühholoogilise toetamise keskkond.
Bizplay ‒ rollimängudel põhinev ettevõtlusõppe keskkond.
eKool ‒ e-päevik.
Stuudium ‒ e-päevik, õppematerjalide haldus ning suhtluskeskkond koolidele ja lasteaedadele.
Multikey ‒ keelepraktika keskkond.
Taskutark ‒ e-õppe keskkond üldharidusele.
Jutupliiats ‒ eelkooliealiste laste avastus õpet toetav jutustav pliiats.
Opiq ‒ digiõpikute keskkond.
Schoolaby ‒ distantsõppe toeamiseks loodud õppekeskkond.
Mentornaut ‒ Eesti tuutorluse keskkond.
Mobi Lab ‒ liitreaalsus õppimise parimaks illustreerimiseks.
CogniSpot ‒ laste vaimse tervise monitoorimise ja toetamise süsteem.
Kõneravi.ee ‒ logopeediliste harjutuste platvorm ‒ inglise keeles speakTX.
CoNurse ‒ meditsiiniõdede haridussüsteem.
LoQuiz ‒ mängustamise platvorm.
Futuclass ‒ teaduspusled virtuaalreaalsuses.
Einsteins Square ‒ tuutori juhitud koduõpe.
Eventornadoonline challenge’ite lahendamise keskkond.
Lingvist ‒ kõige nutikam vahend sõnavara õppimiseks.
Merkuur ‒ mobiilsed töötoad.
Speakly ‒ keeleõppe keskkond.
VIVITA ‒ laste ja noorte loovuskiirendi.
DreamApply ‒ Euroopa juhtiv tudengite vastuvõtu haldamise platvorm.
Edumus ‒ aitab tuua spetsialiste koolidesse õpetama üheks aastaks ühte ainet ühele klassile. Täpsem ülevaade liikmetest koos filtreerimise võimalusega edtechestonia.org/members.

Hetkel ainult üks arvamus teemale “Eesti juhtivad hariduse edendajad valmistuvad maailma vallutama”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Kõik on ILUS,
    ainult MÕTLEMINE ise on siit kadunud… Muidugi, kui on eesmärk kusagilt RAHA välja meelitada, siis …

    Meie SILMAKIRJALIKKUS on võtnud enneolematud mõõdud – tuletagem meelde kevadisi nn digitunde, kui neid pidi viidama maailma ja sügisel pidid lausa pooled koolitunnid olema distantsilt, aga… võta näpust – sügisel panid KÕIK (õpetajad, lapsevanemad ja lapsedki) hädaldama – laske kooli!

    Meie nn UUENDAJAD ei tunne ju DIDAKTIKAT kognitiivse psühholoogiaga, ei arengupsühholoogiat ega PEDAGOOGIKATKI. Just neist algab professionaalne ja TULEMUSLIK õpetamine, arendamine ning kasvatamine … Kõik muu saab olla vaid ABIKS!

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!