Huvihariduse esinduskogu avalik pöördumine Vabariigi Valitsuse ja terviseameti poole

2. dets. 2020 Huvihariduse Esinduskogu - Kommenteeri artiklit

Huvihariduse pakkujad on riigi usaldusväärsed partnerid, kes on täitnud ettekirjutusi ja ohutusmeetmeid, et säilitada eluliselt vajalik valdkond toimivana COVID-19 leviku tingimustes. Huviharidus, lisaks paljule muule, on vaimse tervise hoidmisel äärmiselt oluline tervikvaldkond. Huvikoolide jätkusuutlikkuse tagamiseks tuleb läbi mõelda riiklikul tasandil ka piirangutest tulenevad toetuse vajadused ja võimalused.

Huvikoolid mõistavad olukorra tõsidust ning teevad omalt poolt kõik mis võimalik, et viiruse levikut tõkestada. Püüame kontaktõpet võimalikult ohutult jätkata ning kui vaja, läheme üle distantsõppele. Teeme seda kõike kvaliteetselt, laste vajadusi arvesse võttes ning seejuures lisakulutusi kattes. Loodame, et lapsevanemad ja KOV-ide ametnikud oskavad ka distantsõpet huvihariduses väärtustada ning ei loobu seetõttu õppetasude maksmisest, huvikoolide toetustest ning otsustajate tasandil mõistetakse piirangute karmistamisel huvihariduse toetusmeetme väljatöötamise vajadust.

23. novembril kinnitas haridus- ja teadusministeeriumi kantsler Mart Laidmets: „Laste ja noorte vaimse ja füüsilise heaolu seisukohast on väga oluline, et kuni vähegi võimalik, ei peatataks huviharidust ja -tegevust.“ Huvihariduse valdkond tänab selle väljaütlemise eest, sest just huvikool on laste ja noorte jaoks tänastes keerulistes oludes see koht, kus end teostada, välja elada, kaaslastega suhelda ja säilitada vaimne tasakaal.

Oluline on praeguses pingelises olukorras lapsi ja noori toetada ning võimaldada neil tegeleda arengut ja rahuldust pakkuva huvialaga, et nad ei läheks väljaelamisi otsima kohtadest, kus ei ole võimalik tagada nende ohutust.

Huvihariduse korraldajad on huviala katusorganisatsioonide hinnangul igati vastutustundlikud ja teevad täna viiruse leviku tõkestamiseks palju lisatööd ning on valmis igakülgseks koostööks.

HUVE-le teadaolevalt on huvikoolid teinud kõik endast oleneva viiruse leviku tõkestamise osas, reageerides kiirkorras Vabariigi Valitsuse ja terviseameti kehtestatud piirangutele ja soovitustele ning kommunikeerides selgelt ja järjepidevalt vastavaid reegleid oma sihtgrupile.

Eri institutsioonide omavaheline koostöö, üksteise toetamine ja infovahetus on praeguses keerulises situatsioonis väga oluline. Jääme lootma kõiki valdkondi arvestavale koostööle ning otsustele eeskätt meie laste ja noorte huvides.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!