Integratsiooni Sihtasutus otsib vabatahtlikke mentoreid eesti keele õppijate aitamiseks

14. dets. 2020 Integratsiooni Sihtasutus - Kommenteeri artiklit

Integratsiooni Sihtasutus kutsub eesti emakeelega või eesti keelt vabalt valdavaid inimesi registreeruma vabatahtlikuks mentoriks, et aidata eesti keelt õppivatel inimestel kõnekeelt harjutada nendega e-kanalite kaudu vesteldes.

„Kevadise eriolukorra ajal tegime esmakordselt üleskutse vabatahtlikele eesti keele mentoritele keeleõppijate aitamiseks. Oma soovist panustada andis meile teada 410 inimest, kes said eesti keele oskuse lihvimisega aidata 475 keeleõppijat. Kuna programm oli väga edukas ning andis keeleõppijatele julgust eesti keeles rääkida, jätkame sellega nii detsembris kui ka uuel aastal,“ ütles Integratsiooni Sihtasutuse juhataja Irene Käosaar.

Vabatahtliku eesti keele mentori ülesanne on suhelda mõne keeleõppijaga eesti keeles elulistel teemadel sobivate e-kanalite kaudu 1−2 korda nädalas. Eelnev õpetamiskogemus ei ole vajalik.

Integratsiooni Sihtasutuse keelesõprade programmi eestvedajad koguvad nii mentorite kui keeleõppijate andmeid, aitavad neid kontakti loomisel ning juhendavad vestlusformaatide valikul ja vestluste läbiviimisel.

Oma eelistusi ja võimalusi keeleõppijate toetamiseks saab märkida registreerimisvormi, mida saab täita Integratsiooni Sihtasutuse veebilehel.

Pärast mentorite kontaktide kogumist alustab sihtasutus keeleõppe huviliste registreerimise ning keelesõprade kokkuviimisega uuel aastal.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!