Kui tuhiseks koolivaheajal mööda nõlva alla?

16. dets. 2020 Raivo Juurak - Kommenteeri artiklit
Lumetootmistornid vett õhku pihustamas. Läbi külma õhu langedes tekivad veepiiskadest jäised tuumad, mille ümber kujunebki kristalne lumi. Fotod: Raivo Juurak
Kunstlikult toodetud lumekihi paksus on lumepargi mäenõlval 60 cm. Ühe ruutmeetri suuruse ala lumega katmiseks kulub energiat kuni 5 kWh.

Nõmme lumepargis saab mööda nõlva alla lasta, nii et tuul tuhiseb kõrvades, sest kunstlumest rajad on juba valmis. Kui kauaks sellest lumest piisab, sõltub õhutemperatuurist. Lumekahurid töötavad väga hästi, kui väljas on kolme külmakraadi ringis. Lähipäevadel läheb ilm soojemaks, kuid hoiame pöialt, et vähemal kolm miinuskraadi tuleb siiski tagasi.

Nõmme lumepargis võib niisama mäest alla lasta, aga seal saab osaleda ka koolitus- ja treeninguprogrammides ning näiteks slaalomit või freestyle’i harjutada. See on ka suusahüpete koht. Kui meenutada möödunud talve, siis tollal oli seal ka 10 cm kõrgune hüppemägi, kust lasksid alla lasteaialapsed – harjutasid seal püstijäämist.

Millal on lumepargis kõige vähem rahvast ja kõige rohkem ruumi? Pargi veebilehe (nommelumepark.ee) järgi on rahvast hõredalt argipäeviti kell 14‒17 ja puhkepäeviti kell 17‒21. Aga soovitav on vaadata ka mäehõivatuse kalendrist, kui palju treeninguid ja koolitusi mingitel kellaaegadel toimub. Pimedaski võib julgelt kohale minna, sest lumepark on õhtuti valgustatud.

Koroona reeglid

Kevadise koroonakriisi ajal oli Nõmme lumepark suletud. Paraku läksid mõned õpilased sinna ikka aega veetma, sest koolid, klubid ja huviringid olid kinni ning kaubakeskustest aeti nad välja. Suletud lumepargis nad suusatada muidugi ei saanud. Nüüd väidavad eksperdid, näiteks Irja Lutsar, et värskes õhus suusatajaid koroonaviirus eriti ei ohusta ja mäest võib alla lasta ilma maskita. Suusad on suhteliselt pikad ja lähedane kontakt tekib suusatajate vahel nagunii väga harva. Tõstukitrossi aasade vahe on üle seitsme meetri ja sellega on lähikontakt samuti välistatud. Nõmme lumepargi veebilehel on siiski hoiatus, et pilet tuleb osta akna kaudu ja maski peab kandma nii suusalaenutuses kui ka kohvikus ning kummaski kohas ei tohi olla korraga üle viie inimese. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!