Lapsed ja noored saavad raamatukogus õppida ja aega veeta ka kodust lahkumata

4. dets. 2020 Tallinna Keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Kuna koroonaviiruse levik sunnib paljusid lapsi ja noori taas koduseinte vahele, pakub Tallinna keskraamatukogu õpi- ja  huvitegevusi ning ajaveetmise võimalusi veebis.

Väikeste laste vanemad leiavad pakutava seast mitmeid põnevaid ja harivaid tegevusi, mis lubavad neil endal kodukontoris töötamisele pühenduda. Taas on alanud lugemisprogramm „Loeme ette!“: raamatukoguhoidjad ootavad telefoni, Skype’i või Facebook’i (video)kõnesid, et lastele raamatuid ette lugeda või kuulata, kuidas laps neile ette loeb. Pühade eel vastab kõnedele ka päkapikk, kes aitab lapsel jõulusalme õppida. Samuti saavad lapsed raamatukoguhoidjatega videokõne kaudu mängida lugemismänge, mis aitavad lugemisoskust arendada. Vaba aja sisustamiseks tasub avada ka Tallinna keskraamatukogu YouTube’i kanal, kust lapsed leiavad vahva meisterdamissaate „Meisterda minuga“ ja saavad kuulata muinasjutte, luuletusi jt põnevaid lugusid.

Kooliealistele lastele ja noortele on raamatukoguhoidjad abiks koolitööde tegemisel. Kõik õpilased on oodatud liituma koolitööklubiga Discord platvormil. Lisaks pakub raamatukogu võimalust praktiseerida eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keelt Skype’i vestlusringides, saada abi uurimis- ja loovtööde koostamisel ning muusika õppimisel. Igal esmaspäeval kell 16.30 jagavad raamatukoguhoidjad häid raamatusoovitusi Tallinna keskraamatukogu Noorteka Facebooki ja Instagrami otse-eetris. Tihti osaleb kohtumistel ka kirjanik või mõni teine põnev üllatuskülaline. 

Raamatukogu viib veebis kokku lapsed ja noored omavahel ning loob võimalusi koos mitmesuguste huvialadega tegeleda. Liitujaid ootavad Discordi tegevus- ja jutuõhtud. Noorte taskuhäälingu episoodid pakuvad tundideks põnevaid kirjanduseteemalisi vestlusi. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!