Õpetajate Leht 4. detsembril

2. dets. 2020 - Kommenteeri artiklit

Eesti õpetaja teeb usinasti ka rahvusvahelist koostööd, kui piirid (taas) lahti

Enne kui koroonapandeemia tõmbas kriipsu peale kodust kaugemal liikumisele, jõudsid tuhanded Eesti õpetajad ja õpilased end Euroopas täiendada ja uusi kogemusi saada. Koolid jagasid eredaid hetki oma koostöö- ja õpirändeprojektidest aastail 2014‒2020.

AHHAA kutsub noori nutikaid vidinaid looma

Teaduskeskus AHHAA kutsub 14‒19-aastaseid nutikaid noori osalema lifehack-vidinate konkursil. Võistlusel osalemiseks tuleb välja mõelda, valmis ehitada ja üles filmida prototüüp vidinast, mis hõlbustab igapäevaelus mõnda liigutust või tegevust. Vidina loomist saab edukalt ka õppetööga siduda.

Katse seletada eripedagoogide liitu  

Eesti eripedagoogide liidu 30 tegutsemisaastast annab ülevaate Tartu ülikooli emeriitprofessor Jaan Kõrgesaar.„Ilma eripedagoogide liiduta jääksid erialateadmiste ja praktilise kogemusega professionaalid individuaalse arvamuse esitajaks ja tüdineksid pikapeale asjatundmatutega nääklemast,“ kirjutab ta.

Rae vald koolitas oma õpetajaid mentoriteks

Et õpetajaid leida ja neid kohapeal hoida, loodi Rae vallas oma mentorluse süsteem ja hakati õpetajatest mentoreid koolitama. Koostati ka dokument „Mentorluse hea tava“, mille järgi tegutseda.

Valgust-varju! Värvi, värvi!

Lahkunud on kunstnik jakunstiõpetajaPeeter Somelar, kes rajas lastekunstikoolid Jõhvi ja Pärnusse ning oli nende esimene direktor. Peeter Somelari meenutavad endised õpilased ja kolleegid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!