Eesti ornitoloogiaühing ja Tartu kunstimuuseum kutsuvad joonistama kuldnokaga postkaarti

20. jaan. 2021 Eesti ornitoloogiaühing - Kommenteeri artiklit

Eesti ornitoloogiaühing ja Tartu kunstimuuseum kutsuvad joonistama 2021. aasta lindu kuldnokka. Sel aastal on joonistustena oodatud postkaardid, millest parimad tööd Eesti ornitoloogiaühing ka ära trükib. Tööde esitamise tähtaeg on 15. märts, joonistusvõistluse tingimused leiab aasta linnu kodulehelt.
„Kui kedagi või midagi joonistad, märkad selle juures ka pisiasju. Kahjuks on lindude joonistamise ehk pliiatsiga kirjeldamise oskus hakanud kaduma, kuigi on lindude ‒ ja ka looduse ‒ vaatlemise juures väga oluline,“ innustas joonistusvõistlusel osalema kuldnoka-aasta koordinaator Margus Ots.
Tartu kunstimuuseumi direktor Joanna Hoffmann aga ootab põnevusega, milliseid kuldnokkasid suured ja väikesed kunstnikud postkaartidele joonistavad. „Mõnikord arvatakse, et suurt kunstiteost on kõige keerulisem teha. Kuid minu arvates on väikest formaati nagu postkaart efektseks, meeldejäävaks ja isikupäraseks muuta isegi suurem väljakutse. Pliiatsitega joonistamine nõuab seejuures veel erilist tundlikkust ja meisterlikkust ‒ iga käeliigutus on joones nähtav.“
Saabunud postkaarte hindavad Tartu kunstimuuseumi muuseumipedagoog Kristel Sibul ning bioloog Veljo Runnel aasta linnu meeskonna toel kolmes vanuserühmas: kuni 11-aastased, 12–19-aastased ja vanemad kui 20-aastased. Parimad postkaardid avalikustatakse ja trükitakse aprillis. Kuna Eesti Post annab 29. aprillil välja ka kuldnoka postmargi, saavad kõik soovijad sel aastal saata kuldnoka margiga varustatud postkaarte. Parimaid joonistajaid auhinnatakse Eesti ornitoloogiaühingu suvepäevadel juunis (juhul kui epidemioloogiline olukord võimaldab).
Postkaardi joonistusvõistlust korraldavad Eesti ornitoloogiaühing ja Tartu kunstimuuseum. Auhindadega toetavad korraldajad, ajakiri Eesti Loodus ja Eesti Post. Kuldnoka aasta läbiviimist toetab SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Pane tähele! Kuldnoka välimuse ning eluolu kohta saab rohkem lugeda aasta linnu kodulehelt.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!