ERM teeb Tartu rahu aastapäeva puhul kingituse Eesti inimestele

28. jaan. 2021 ERM - Kommenteeri artiklit

Tartu rahu 101. aastapäeval teeb Eesti Rahva Muuseum kingituse kõikidele Eesti inimestele ning avab oma suurima püsinäituse „Kohtumised“ kuni kevadpühani 1. mail tasuta külastamiseks. Prii sissepääs hakkab kehtima 2. veebruaril 2021, mil ERM on Tartu rahu aastapäeva puhul erandkorras avatud ka teisipäeval.

Tegemist on kolmekuise prooviperioodiga, et näha, kuidas Eesti inimesed tasuta püsinäituse idee vastu võtavad. ERM-i direktor Alar Karis peab oluliseks, et tasuta ligipääs Eesti kultuuriloole oleks kõigile ja alati olemas. „ERM-i püsinäitus „Kohtumised“ oma mahukusega annab suurepärase ülevaate Eesti kultuuriloost eri vanuses külastajatele. Kuna siin on palju vaadata, siis peaks näitust külastama mitu kordi. Prii sissepääs võimaldabki mitmekordset külastust palju lihtsamalt,“ selgitab Alar Karis. „Samuti aitab tasuta püsinäitus lahendada ligipääsu maja B-poolele, kus toimuvad kunstinäitused, teatrietendused ja muud sündmused.“

„Kohtumised“ püsinäitus avati ERM-i uue maja valmimisel üle nelja aasta tagasi. Ligi 4000 ruutmeetrit pakub vaatamiseks Ajarada koos 12 teemanäitusega.

Püsinäituse pikk jalutuskäik kulgebki Ajarajal, mis viib kokku paljude eri aegadel siin maal elanud inimestega ning lubab osa võtta nende igapäevatoimetustest. Siin saab külaline osa eluolust Eestis alates vabaduse ajast, kuni lõpuks jõutakse Ajarada mööda minnes tagasi kiviaega. Kolmekuise prii sissepääsuga on ka 12 teemanäitust, näiteks „Linnad linnas“, „Talu elu ja talu ilu“ või „Keelekatel“, samuti osalussaal, kus märtsis avaneb uus näitus „Kiirmood“. Tasuta saab külastada ka B-osa fuajeed ja seal asuvaid näituseid.

Lisaks näitusele „Kohtumised“ on endiselt avatud ERM-i teine püsinäitus „Uurali kaja“, mis juhatab külastajad Eesti Rahva Muuseumi soome-ugri aasta teemasse. Septembrikuu lõpuni on avatud ka Tartu aasta teo tiitliga pärjatud muinasjutunäitus „Elas kord…“.

ERM on avatud kolmapäevast pühapäevani kella 10–18.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!