Koolide korrektne ventileerimine on viiruse leviku tõkestamiseks äärmiselt oluline

25. jaan. 2021 Tarbijakaitse ja tehnilise järelevalve amet - Kommenteeri artiklit

Alatest tänasest on kontaktõpe lubatud kõikides Eestimaa koolides. Et õppimine oleks ohutu ja nakatumise oht koolihoones minimaalne, palub tarbijakaitse ja järelevalve amet (TTJA) koolidel ja haridusasutustel kontrollida oma ventilatsioonisüsteeme, vajadusel seadistada ümber vastavate süsteemide töö ning korrektselt ja regulaarselt õhutada ruume.

„TTJA paneb südamele, et viiruse leviku tõkestamiseks on ülioluline jälgida hoonete õhuvahetust ja ventilatsiooniloogikaid,“ sõnas TTJA ehitusosakonna juhataja Kati Tamtik. „Seepärast oleme koostöös Tallinna tehnikaülikooli ja Riigi Kinnisvara AS-iga kokku pannud teabelehe koolidele ja haridusasutustele ning ka koolipidajatele, kuidas käitada koolides ventilatsioonisüsteeme ning õhutada klassiruume.“

Teabeleht, mis annab konkreetsed soovitused, kuidas käitada ventilatsioonisüsteeme koolides ja haridusasutustes, on leitav SIIT.

TTJA teeb koostöös Tallinna tehnikaülikooliga pistelist ventilatsiooniseadmete kontrolli nii koolides kui ka teistes avalikus kasutuses asutustes.

Vaata ka TTJA varem koostatud juhendit ventilatsioonisüsteemide töö seadistamiseks avalikes hoonetes viiruse leviku tõkestamiseks, mis on leitav SIIT.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!