Kõrgkoolid saavad taotleda toetust IKT-õppe tõhustamiseks

2 minutit
34 vaatamist

Haridus- ja noorteamet avas IT-akadeemia programmi tänavuse arendusprojektide taotlusvooru, mille eesmärk on suurendada kõrgkoolides info- ja kommunikatsioonitehnoloogia õpetamise ja rakendamise oskusi nendel õppekavadel, mis ei ole otseselt IKT õpetamisega seotud. Tegevuste tulemusena peavad üliõpilased saama senisest paremaid IKT-oskusi oma erialal rakendamiseks. Seeläbi suureneb heade IKT-oskustega spetsialistide hulk tööturul.

Taotlusvooru eesmärk on tõhustada IKT-õpet teistel õppekavadel kui informaatika ja infotehnoloogia õppekavagrupi õppekavad.

Haridus- ja teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak märkis, et kavandatavate arendustegevuste hindamisse kaasatakse ka ettevõtjad. „On oluline, et Eesti kõrgharidus vastaks tööandjate vajadustele, hindamises osalevad ettevõtjad saavad anda kõrgkoolidele õppekavade arendamiseks praktilist sisendit,“ ütles Haidak.

„Osalema on oodatud kõik kõrgkoolid ning loodame, et kaasa tulevad ka koolid, kes on varasematel aastatel vähem taotlusi esitanud või pole seda veel teinud,“ kommenteeris IT-akadeemia programmi nõunik Indrek Ots. „Erinevalt varasematest taotlusvoorudest on tänavu taotlemine kahes etapis. See võimaldab kõrgkoolidel paremini ette valmistada mitmeid erialasid ja õppekavasid hõlmavaid projekte ning taotlusi hindavad eksperdid saavad juba projektide ettevalmistamise etapis soovitusi anda ja ettepanekuid teha,“ lisas Ots.

Arendusprojektide ideekavandite esitamise tähtaeg on 15. veebruar, teise etappi valitud ideekavandid tehakse teatavaks hiljemalt 15. märtsiks. Täistaotluse esitamiseks on taotlejal aega üks kuu, alates esimese etapi otsuste teatavaks tegemisest.

Rahastamisotsused langetatakse hiljemalt 17. maiks. Toetatakse kaheaastaseid projekte, toetuse maksimaalne summa projekti kohta on 100 000 eurot.

IT-akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide, kutsekoolide ja IKT-sektori ettevõtete koostööprogramm IKT kutse- ja kõrghariduse kvaliteedi ning konkurentsivõime tõstmiseks, vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ja valdkonna teaduse arendamiseks. Programmi koordineerib haridus- ja noorteamet ning rahastab haridus- ja teadusministeerium. Arendusprojektide elluviimist toetatakse IT-akadeemia programmist alates 2015. aastast.

Kommentaarid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Hea Õpetajate Lehe lugeja!

Meie veeb läbis äsja põhjaliku uuenduse, mille käigus see muutus senisest märksa tänapäevasemaks ja kasutajasõbralikumaks. Seoses põhjalike uuendustega võib juulikuus esineda…

1 minut

Eesti Lastehoidude Liidu juht Mari Kummer: „Kas Tallinnal on alusharidussektoris raha üle?“

10. juunil teatas Tallinna Linnavalitsus kavatsusest kaotada lasteaedade kohatasu…

3 minutit

Õpetajate Lehe uus peatoimetaja on Kristi Helme

Reedel valiti Õpetajate Lehe uueks peatoimetajaks Kristi Helme, kes asub tööle alates 10. augustist.

Praegu töötab Kristi Helme…

2 minutit
Õpetajate Leht