Õendusüliõpilased saavad 500-eurosed stipendiumid

11. jaan. 2021 Tartu Tervishoiu Kõrgkool - Kommenteeri artiklit

Eesti suurim tarkvaraarendusettevõte Playtech Estonia paneb kümnele Tartu tervishoiu kõrgkooli õendusüliõpilasele välja 500-eurosed stipendiumid, mis antakse tudengitele üle maikuus rahvusvahelisel õdede päeval.
„Oleme alates kevadest otsinud võimalusi, kuidas saaksime koroonaepideemias ühiskonda aidata niimoodi, et sellel oleks pikemaajaline mõju. Kui aprillis toetasime vähekindlustatud peresid koduõppeks vajalike sülearvutite ostuga, siis täna on meil hea meel panna välja stipendiumifond õeks õppivatele tudengitele, kelle abikäsi on meil praeguses kriisis vaja rohkem kui kunagi varem,“ ütles Playtech Estonia direktor Ivo Lasn ja lisas, et stipendiumite väljapanekuga soovib ettevõte innustada õenduse üliõpilasi töökätepuuduses meditsiiniasutustele appi minema ning erialaõpinguid edukalt lõpetama. 
Tartu tervishoiu kõrgkooli rektor Ulla Preedeni sõnul on Playtechiga koostöös loodud stipendiumifond väga hea näide erasektori ja haridusasutuse koostööst ning võimalusest panustada haridusse. „Eriti tunnustust vääriv on toetada tervishoiuhariduse omandamist, ja seda nii väljakutsete rohkel ajal. Oleme tänulikud, et meie kõrgkooli on märgatud,“ lisas ta.
Õe õppekava stipendiumi eesmärk on toetada motiveeritud ja edukaid üliõpilasi õppetöös, ühiskondlikus tegevuses ning tõsta huvi tervishoiuvaldkonna õpingute vastu. Sõlmitud koostöölepingu järgi maksab Playtech käesoleval õppeaastal välja ühekordse 500-eurose stipendiumi kümnele üliõpilasele, kes õpivad Tartu tervishoiu kõrgkoolis vähemalt 2. kursusel õeks.
Kandideerimiseks tuleb üliõpilastel 18.‒31. jaanuarini esitada Tartu kultuurkapitali kodulehel taotlus koos kokkuvõttega enda senisest panusest või valmisolekust tulevikus regionaalselt panustada kutseala arengusse, oma eriala ja kõrgkooli populariseerivatest tegevustest ning laiemast ühiskondlikust aktiivsusest. Stipendiumid antakse üle 12. mail, rahvusvahelisel õdede päeval.
Tartu tervishoiu kõrgkooli õenduse ja ämmaemanduse osakonna juhataja Saima Hinno selgitusel tõi möödunud aasta selgelt välja, kuivõrd oluline roll on õdedel ühiskonnas tervikuna. „Õe õppekava üliõpilased asusid eriolukorras appi kõikjale, kuhu abikäsi vajati, ning seda oma õpingute, praktikate, töö- ja pereelu kõrvalt,“ tõdes ta.
Hinno sõnul saavad õed pärast kõrgkooli lõpetamist panustada ühiskonna ja tervishoiu toimimisse väga mitmeti. „Seetõttu on suurepärane, et loodud stipendiumifond toetab usinaid õe õppekava üliõpilasi õppimisel ning praktikate sooritamisel Eestimaa eri paikades. Praktikabaasid nii suuremates linnades kui ka väiksemates asulates on olnud meeldivalt üllatunud meie üliõpilaste abivalmidusest ja heast toimetulekust professionaalidelegi tundmatus 2020. aasta eriolukorras. Tulevaste tervishoiutöötajatena on nad ka väga head suhtlejad, lahendavad probleeme kiiresti ja oskuslikult ning reageerivad ootamatutes olukordades rahulikult ja professionaalselt. Loodud stipendiumifond tunnustab õe õppekava õppureid ja innustab õeks õppima.“


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!