Raamatukogutunnid teevad õppimise põnevamaks

14. jaan. 2021 Tallinna Keskraamatukogu - Kommenteeri artiklit

Tallinna keskraamatukogu YouTube’i kanalist leiavad õpilased, õpetajad ja lapsevanemad uued salvestatud raamatukogutunnid, mis sobivad nii koolitunni sisustamiseks kui koduõppeks. Tundidel on eesti- ja venekeelsed subtiitrid, et neist saaks osa ka keeleõppurid ja kuulmispuudega inimesed.

Raamatukogutunnis „Siilid“ tutvustatakse lasteaialastele siilide eluviisi ja kombeid ning meisterdatakse. Raamatukogutunnis „Rändlinnud“ tutvustakse algklassiõpilastele Eesti rändlinde, näha saab nukuetendust ja meisterdada. Raamatukogutunnis „Noortekirjanik ja 21. sajand“ tutvustatakse põhikooliõpilastele kirjanikke, kes on ühtlasi tuntud suunamudijad. Raamatukogutund Hea lasteraamat ja kaunimad lasteraamatud 2019“ on suunatud õpetajatele ja lapsevanematele ning selles saab ülevaate lastekaitse liidu valitud parimatest ja kaunimatest lasteraamatutest.

Salvestatud raamatukogutunnid rikastavad õpetaja tööriistakasti, nende eelis on ajasäästlikkus ja paindlikkus. Raamatukogutunnid kestavad 30–45 minutit, nii et neid saaks kasutada tunnis ja jääks aega ka aruteludeks.

Raamatukogutunnid filmis ja heli salvestas Priisalu Productions. Videote valmimist toetas kultuuriministeerium.

Jätkuvalt on õpetajad ja õpilased oodatud eri e-platvormidel (nt Zoom, Jiitsi Meet, Google Meet, Skype ja Discord) toimuvatesse raamatukogutundidesse. Valikus on enam kui 90 eri teemal tundi, mille kirjeldused leiab veebilehelt www.keskraamatukogu.ee/raamatukogutunnid.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!