Taltech maksab 300‒500 eurot kuus stippi rahvusvahelistel olümpiaadidel medaleid võitnud uutele tudengitele

14. jaan. 2021 Krõõt Nõges TalTechi meediasuhete juht - Kommenteeri artiklit

Stipendiumi saavad need sel sügisel alustavad bakalaureuseõppe tudengid, kes on gümnaasiumi ajal rahvusvahelistel aineolümpiaadidel medaleid võitnud. Kuldmedali võitjad saavad 500 eurot stipendiumi, hõbemedalistid 400 ning pronksi saanud 300 eurot kuus.

Õppeprorektor Hendrik Voll loodab, et need stipendiumid toovad juba sel sügisel mitmed olümpiaadide medalistid tehnikaülikooli õppima. Voll lisas: „Tehnikaülikooli vastuvõtulävendid on väga kõrged ning kõik meil õppivad üliõpilased väärivad tunnustust ainuüksi selle eest, et on need lävendid ületanud. Ülikooli soov on järjest rohkem oma tudengeid tunnustada ja toetada.“

Praegu pakub TalTech eriala- ning tulemusstipendiumeid. Arengufondi kaudu on ülikooli koostööpartnerid andnud kokku ligi 2,3 miljoni euro väärtuses stipendiume, ainuüksi sel sügisel toetasid nad parimad õppureid kokku 90 000 euroga.

Volli sõnul polnud olümpiaadidel edukalt osalenutele ülikoolis veel stipendiume. „Teame et lähiminevikus on nii mõnigi olümpiaadidel väga edukalt esinenud noor selle tõttu valinud ka mõne teise ülikooli.“

Rahvusvahelistele olümpiaadidele ülesandeid koostanud TalTechi füüsikaprofessor Jaan Kalda teab, et neilt võistlustelt medali toomine nõuab ühest küljest loomingulisust ja paindlikkust mõtlemises ning teisest küljest süstemaatilist tööd ning järjekindlust. „Rahvusvaheliste olümpiaadide medalistide stipendiumid on kooliõpilastele signaal, et neid omadusi väärtustatakse TalTechis väga kõrgelt, ning on motivatsiooniks oma tugevate külgede varajaseks sihipäraseks arendamiseks,“ kinnitab Kalda, kes on olnud ka olümpiaadidel osalejate treener.

Arvesse lähevad medalikohad sellistel võistlustel nagu

  • rahvusvaheline matemaatikaolümpiaad, IMO,
  • rahvusvaheline füüsikaolümpiaad, IPhO,
  • Euroopa füüsikaolümpiaad, EuPhO,
  • rahvusvaheline informaatikaolümpiaad, IOI,
  • rahvusvaheline astronoomia- ja astrofüüsika olümpiaad, IOAA,
  • rahvusvaheline keemiaolümpiaad, IChO,
  • rahvusvaheline maateaduste olümpiaad, IESO,
  • rahvusvaheline geograafiaolümpiaad, IGO,
  • rahvusvaheline bioloogiaolümpiaad, IBO.

Esimesel semestril saavad kõik medalistid stippe, alates teisest semestrist peab tudengi kaalutud keskmine hinne olema 4,0 ning ta peab õppima täiskoormusega.

Stipendiumi taotlemise lõpptähtaeg on 6. juulil kell 12, samal ajal lõpeb ka sisseastumisdokumentide vastuvõtt.

Stipendiumi lisainfo SIIT.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!