Eesti esimeseks hariduse erisaadikuks saab Birgit Lao

8. veebr. 2021 HTM - 1 Kommentaar

„Eesti on maailmas hariduse lipulaev, meie edulood on laialt tuntud ning meie nutikate lahenduste vastu tuntakse huvi. Erisaadiku ülesandeks saab olema nende eeliste kasutamine Eesti kui haridusriigi kuvandi arendamisel,“ sõnas haridus- ja teadusminister Liina Kersna.

„Suurim väljakutse on meie avaliku ja erasektori tugevuste turundamine viisil, kus teenuse pakkumisest teistele riikidele ja sellest kogemuse saamine siseriiklikult oleks kasulik igale haridusvaldkonnas tegutsejale,“ sõnas hariduse erisaadik Birgit Lao. „Eelkõige saavad edukad lahendused tulla sektorite koostööst ning neid on kavas tutvustada ka eesseisval Dubai EXPO-l. Kuigi Eesti on maailmas tuntud haridusriik, siis keskendume sellele, kuidas seda ärimudelina rakendada – toetada Eesti haridusettevõtete sisenemist välisturgudele, tuua Eestisse haridusvaldkonna tehnoloogiaettevõtete investeeringuid või hoopis müüa meie kogemusi, teadmisi ja oskusi,“ nimetas erisaadik eesseisvaid ülesandeid.

Hariduse erisaadiku ülesanne on olla Eesti rahvusvaheline kõneisik haridusküsimustes, luua rahvusvahelisi kontakte ning tutvustada ja turundada Eesti hariduse edulugusid maailmas. Ametikoha peamine eesmärk on arendada strateegiliselt koos haridus- ja noorteameti, algatuse Education Estonia ja välisministeeriumiga Eesti haridusturundust ja -eksporti. Ametikoht asub 0,9 koha ulatuses haridus- ja teadusministeeriumi ning 0,1 koha ulatuses välisministeeriumi koosseisus.

Birgit Laol on pikaajaline ning mitmekülgne haridusvaldkonna kogemus. Alates 2014. aastast on Lao juhtinud sihtasutust Innove, mis ühines möödunud aastal haridus- ja noorteametiga. 2006.‒2014. aastani töötas Birgit Lao haridus- ja teadusministeeriumis tõukefondide osakonna asejuhataja (2006‒2012) ning analüüsiosakonna juhatajana (2012‒2014). Enne seda töötas Lao Eesti täiskasvanute koolitajate assotsiatsioonis ANDRAS. Birgit Laol on bakalaureusekraad Tartu ülikoolis õigusteadustes ning Euroopa õpingute magistrikraad Tartu ülikoolist. Praegu õpib ta Oulu ülikoolis haridusettevõtluse magistriõppes.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Eesti esimeseks hariduse erisaadikuks saab Birgit Lao”

  1. Lembit Jakobson ütleb:

    Erisaadik võiks kõigepealt tutvustada lugejatele seda eesti hariduse maailma taset, mida ta mujale müüma hakkab.. PISA testide pingerea esiotsas on siiski hiinlased, mitte meie, nagu ETV meile mõni aeg tagasi promos.
    Eesti õpilaste matemaatikateadmised ja -oskused olid Euroopas Šveitsi järel teisel ja maailmas üheksandal kohal, lugemises olid meie noored Soome ja Iirimaa järel Euroopas kolmandad, maailmas kuuendad.(2018)

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!