ERM-i kevadtalvised haridusuudised

19. veebr. 2021 Kaari Siemer Eesti Rahva Muuseumi hariduskeskuse juhataja - Kommenteeri artiklit
Veebitunnis „Viie kodu lood“ liigub muuseumiõpetaja nutitelefoni kasutades mööda tegelussaali, näitab makette ning aeg-ajalt läheb telefoniga lausa maketi sisse. Foto: Arp Karm (ERM)

Meil on hea uudis: ERM-i suurimale püsinäitusele „Kohtumised“ on kuni aprilli lõpuni sissepääs tasuta! Mahukas näitus annab suurepärase ülevaate Eesti aja- ja kultuuriloost igas vanuses külastajatele, ent kahjuks kõike ühe külastusega siiski haarata ei jõua. Piletivaba sissepääs loob soodsa võimaluse seda korduvalt külastada ja teemadega süvitsi tutvuda. Iseseisva külastuse rikastamiseks soovitame marsruudikaarte „Pärandusejaht. Otsimismäng muuseumis“, „Mere teekond“, „Avasta arheoloogiat“, „Keelekatel kutsub“ eesti püsinäitusel ning „Avastusretk keelesugulaste juurde“ soome-ugri püsinäitusel. Külastuse ettevalmistamiseks võib julgelt pöörduda hariduskeskuse poole.

Kui muuseumi pole võimalik külastada, saab meile külla tulla 19 veebituuri vahendusel, mis tutvustavad eesti ja soome-ugri püsinäituste põhiteemasid ning on kättesaadavad muuseumi kodulehel ja E-koolikotis. Iga tuuri lõpus esitatakse kordamisküsimused teadmiste kinnistamiseks. Lisaks saab osaleda kolmes online-muuseumitunnis: „Viie kodu lood“, „Soome-ugri keeled ja meeled“ ning „Kuidas töötab arheoloog?“, kus muuseumiõpetaja vahendusel tutvutakse teemadega näitusi ning eksponaate uurides, arutledes ja vesteldes.

Emakeelekuul tõstame esile just keele, pärimuse ja rahvakultuuriga seotud programme. Muuseumitunnis „Rahvakalendri aastaring“ räägime talurahva talvistest ja suvistest töödest, programmis „Vaimsed teetähised“ tutvustame eesti vaimuelu mõjutanud sündmusi ja nähtusi. Keeletundides „Mis eesti keel on?“ ning „Soome-ugri keeled ja meeled“ kuulame, vaatame ja uurime nii emakeelt kui ka meie sugulaskeeli. Elamusliku muinasjutunäituse „Elas kord …“ haridusprogrammides rändame muinasjutumetsa kangelaste ja kangelannade, rääkivate loomade-lindude, ootamatute abiliste ning imeesemete maailma. Uurime, millest muinasjutud koosnevad, milliseid väärtushoiakuid kannavad ja miks nad ringi rändavad.

Koostöös Eesti ajaloo- ja ühiskonnaõpetajate seltsi ning Tallinna ülikooliga valmistume üle-eestiliseks ajarännakuks. Olulised 30 aasta tagused sündmused viivad meid sel korral rännakule augustisse 1991. Saame teada, millised seigad Eesti jaoks neil murrangulistel päevadel rolli mängisid, ning kogeme ajastu meeleolu ja pinget. Üle-eestiline „Ajarännak 1991“ toimub 6.–16. septembrini 2021.

Infot programmide ja e-õppe kohta leiab lehelt www.erm.ee/haridus

Lisainfo ja tellimine e-aadressil hariduskeskus@erm.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!