Hea õpetaja! Kevadeks oled oma klassiga distantsõppe vapralt üle elanud ja te olete väärt üht väljasõitu Haapsallu!

19. veebr. 2021 Karin Mägi SA Haapsalu ja Läänemaa Muuseumid muuseumipedagoog - Kommenteeri artiklit

Haapsalu ja Läänemaa muuseumidele on usaldatud raudtee, side ja kohaliku ajaloo hoidmine ning tutvustamine. See tähendab meie jaoks kohaliku kultuuripärandi kogumist, väärikat säilitamist ja eksponeerimist. Lisaks pärandi turvalisuse eest hoolitsemisele soovime, et külastaja tunneks ennast meie muuseumides kaitstuna.

Haapsalu ja Läänemaa muuseumides on kevadiseks klassiekskursiooniks loodud muuseumimäng „Aardejaht Haapsalus“, millega saate läbi käia viis eriilmelist muuseumi, lõunatada Haapsalu linnuses ja sõita väikelinna romantilistel kõrvaltänavatel huvisõidurongiga Peetrike. Aardejahi mäng toimub osaliselt õues ning toetab vabaduse ja mängulusti kõrval uudishimulike aardeotsijate ajaloo- ja geograafiateadmisi.

Kui viis muuseumi päevas tundub liiga helde pakkumine, võib valida ühe, just teie klassi kõige rohkem kõnetava külastuse. Hindame kõrgelt autentset keskkonda ja inimlikku kontakti, hoiame seda väärtust kõigis oma muuseumides. Näitustega seotud haridusprogrammides esitleme aardeid muuseumide varasalvest.

Haapsalu linnuses on nüüdisaegsetele nõudmistele vastav keskaegset eluolu tutvustav näitus. Leidke klassiga tuttavat keskaja kohta õpitust ja avastage uut meie ekspositsioonis.

Laikmaa majamuuseum pakub võimalust uurida tuntud kunstniku Ants Laikmaa rahvusromantilises stiilis kodumaja ja jalutada linnulaululises pargis, kuhu kunstnik on oma kuulsatele sõpradele pühendatud tammed istutanud. Ja sõrmed saab kriidiseks kunstniku lemmikvahendi kriitpastelliga maalides.

Haapsalu raekoja näitused hingavad eelmise sajandivahetuse rütmis. Uudistame, mille poolest erineb saja aasta tagune kodu ja linn praegusest. Kes on need inimesed ja mis on need tegevused, mis olid inimestele olulised siis ja mis on nüüd.

Raudtee- ja sidemuuseumis jõuame selgusele, kuidas moodustavad terviku raudtee ja side ning mil moel muutis raudtee kommunikatsiooni tõhusamaks.

Iloni Imedemaal julgustab lugu vaprast tüdrukust, kelle järjepidevus tegi temast maailmakuulsa kunstniku, igaühte endale kindlaks jääma ja pingutama. Iloni Imedemaa on loovuse pesa, kus tähtis osa õppimisest on mängul. Ka on Iloni Imedemaal väljatöötamisel haridusprogramm erivajadustega lastele. Lisaks füüsilisele ligipääsule pakume lastele võimetekohast sidet kunstiga.

Sama lugupidamise ja uhkusega, mida tunneme pärandi vastu, suhtume ka oma külastajatesse. Kutsume nautima autentset keskkonda ja uute teadmistega kaasnevat rahulolu.

Tutvuge programmidega lähemalt salm.ee.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!