Kevadised klassireisid – turvaliselt, paindlikult ja bussiga

19. veebr. 2021 Raul Ruuder Go Busi tellimusvedude juht - Kommenteeri artiklit
Foto: GoBus

Päike käib iga päevaga üha kõrgemalt ning kevadine klassireiside hooaeg läheneb. Pärast kaugõppel veedetud kuid, karantiini ja kõiksugu muid koroonaga seotud ümberkorraldusi on väljasõit klassiga oodatum kui iial varem. Et kiirelt muutuvate tingimustega kohaneda, on bussireisi broneerimine nüüd varasemast paindlikum.

Koroonakriis tabas kõiki koole erinevalt, aga puutumata ei jäänud sellest keegi. Suur osa kooliperest on töötanud topeltkoormusega, sest lisaks tavapärasele õppetööle tuleb valmistuda kaugõppeks, utsitada karantiinijäänuid, tagada enda ja laste turvalisus jne.

Õpetajatelt on kõik see nõudnud suurt kohanemisvõimet, sest töötingimused ja -koormus on muutunud pidevalt. Jääb klassis keegi haigeks, kehtestab valitsus uued piirangud, tunned ise hommikul kurguvalu – iial ei tea, mida järgmine päev toob. Pole ime, kui klassi ühtehoidmine ja meeleolu sellistes tingimustes kannatavad.

Klassireisi eelarvestamine paindlikumaks

Meeskonnatunnet turgutavad tõhusalt klassireisid, mille hooaeg õige pea algab. Aga kui õpilased ootavad seda õhinaga, siis õpetaja jaoks tähendab väljasõit veel üht lisakohustust. Väljasõidu plaanimine võib olla paras peavalu. Üks keerukamaid ja tüütumaid osi sellest on eelarve koostamine – eriti tingimustes, kus osalejate arv selgub tihti alles sõidupäeva hommikul.

Et reisi oleks stressivabam plaanida, pakub Go Bus nüüd võimalust tasuda bussi eest osalejate arvu järgi. Sisuliselt võtab bussifirma õpetajalt ja lapsevanematelt rahariski enda kanda – kui tuuripäeva hommikul selgub, et plaanitud 25 lapse asemel osaleb vaid 20, peab tasuma vaid 20 õpilase eest.

Turvalisus säiligu ka ekskursioonil

Kõige turvalisem ja soodsam on sel aastal plaanida väljasõite loodusesse. Näiteks RMK metsakooli programmid pakuvad selleks väga põnevaid võimalusi, paljud neist sümboolse hinnaga või suisa tasuta. Bussi eest saab tasuda vastavalt osalejate arvule, võileivad ja sooja tee saab kaasa võtta varuga – ja ongi mõnus päev looduses planeeritud, ilma et peaksid võtma liigseid rahariske.

Turvalisusele pööravad sel aastal lisarõhku muidugi ka siseruumide vaatamisväärsused – muuseumid ja mitmesugused huvikeskused. Näiteks Ahhaa keskus Tartus on nii suur ja avar, et selles on väga mugav huvilisi hajutada. Eksponaate desinfitseeritakse regulaarselt ja ka külastajatele on mitmeid desinfitseerimispunkte, alates 12. eluaastast kehtib keskuses maski kandmise nõue.

Väljas ja sees tegutsemise võimalusi saab kombineerida Rakvere linnuses, kus samuti pööratakse turvalisusele suurt rõhku. Muuseumis peab kandma maski ja hoidma vahet teiste seltskondadega, rühmad omavahel kokku ei puutu. Atraktsioonide kasutamiseks on ühekordsed kummikindad, külastusjuhid ja giidid kasutavad isikukaitsevahendeid ning täidetud on ka kõik desinfitseerimisnõuded.

Bussireis ise on samuti ohutu ja mugav. Go Busi reisibussides on korralik ventilatsioon ja turvavööd, bussid on tehniliselt korras ning tänapäevased. Mikrofon ja teleriekraanid võimaldavad reisiaega harivalt sisustada, suurtes bussides on puhtad ja mugavad tualettruumid ning loomulikult desinfitseerimisvahend. Igal lapsel on oma istekoht ning soovi korral tagame reisijate hajutamise, et turvaliselt saaks sõita ka mitu väiksemat kollektiivi.

Küsi paindlikku pakkumist osaleja hinnaga!

Seega, küsimust „Kas sõita või mitte sõita?“ sisuliselt ei ole – riskid on maandatud. Õpetaja valib, kas plaanib kogu väljasõidu ise või laseb selle töö kellelgi ära teha. Kui ise mõelda ei taha, arvestab Go Bus hinna sisse ka sissepääsupiletid, lõuna, giidi ja muu vajaliku. Sina ütle ainult soov – Go Bus täidab selle. Paindlik, osalejate arvu põhine hinnaarvestus kehtib ka rätsepatööna valminud väljasõitudel.


GO Bus soovitab: uued ja ägedad ideed klassi kevadiseks väljasõiduks

Ahhaa keskuses avatakse 2. aprillil uus äärmiselt põnev näitus „Ahhaa, gravitatsioon!“! Näituse on algusest lõpuni välja mõelnud ja ehitanud Ahhaa ise. Jagub käed-külge-tegevust nagu Ahhaas ikka. Saalis jutustab üle kümne interaktiivse eksponaadi, mis see gravitatsioon ja raskusjõud üldse on, kuidas need mõjuvad ning kuidas meil siin planeedil elada aitavad. Näituse hitiks kujuneb ilmselt kuukõnnisimulaator – saad omal nahal kogeda, mis tunne on astronaudina Kuu pinnal hüpelda. Teiseks tõmbenumbriks tõotab saada inimtsentrifuug, kus saad teada, mis tunne on sinu pesul pesumasinas ning kui kiiretele pööretele sina vastu peaksid. Üllatusi on plaanis veelgi! Täpsem info www.ahhaa.ee.

Lisaideed: lisa päevakavasse ka loodusmuuseum või botaanikaaia külastus ja lõuna.

Kevadel lisandub põnevaid programme ka Rakvere linnusesse. Noorematele on mõeldud uus programm „Rüütlilugu“ (1.–6. klass), mis tutvustab keskaegse sõjamehe kujunemist, nõudeid, valmisolekut ja kombeid ning räägib laiemalt sõjapidamisest ja turniiridest. Vanemale kooliastmele pakub põnevust „Retk keskaja teadusesse“ (7.–12. klass), kus fookuses on keskaegsed leiutised, mis muutsid maailma. Nagu ikka, on koolirühmadele mõeldud programmides palju liikumist, rahmeldamist, asjade katsumist ja isetegemist. Programmide kõrval on koolilaste lemmik Rakveres kindlasti miniloomaaed, kus elutseb Rakvere kõige kuulsam loom – ei, mitte tarvas, vaid eesel Mickens! See eesel on väikest viisi filmistaar, tema osalusel filmitud videol on YouTube’is juba 16 miljonit vaatamist. Täpsem info www.rakverelinnus.ee.

Lisaideed: lisa päevakavasse Rakvere politseimuuseumi külastus või Toolse linnuse tuur ja lõuna.

Tasumine vastavalt osalenud õpilaste arvule. Küsi eripakkumist tellimine@gobus.ee!


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!