Kuldaväärt õpetajat ootab kopsakas preemia

5. veebr. 2021 Heiki Raudla - 1 Kommentaar

Filantroop Sunny Varkey poolt hariduse toetamiseks asutatud The Varkey Foundation on kuulutanud välja järjekordse üleilmse õpetajate preemia (Global Teacher Prize) konkursi, et tõsta esile ja tunnustada tublisid ja erakordseid õpetajaid üle maailma. Preemia suurus on miljon USA dollarit.

Kandideerima oodatakse õpetajaid, kes on teinud ära suure töö noorte harimises nii koolis kui väljaspool kooli.

Preemiale kandideerimisideks võib end ise esitada, aga seda võivad teha ka kolleegid ja organisatsioonid. Avaldusi võetakse vastu 30. aprillini. Miljoni dollari saaja otsustab Global Teacher Prize Academy, kuhu kuuluvad õpetajad, hariduseksperdid, toimetajad-ajakirjanikud, ametnikud, tehnoloogiaettevõtjad, asutuste juhid ja teadlased eri kontinentidelt.

Õpetajate puhul hinnatakse õpilaste õpitulemusi, uuenduslikkust õpetamisel ja kohalike väljakutsete lahendamisel, aga ka mõju kogukonnale väljaspool kooli ja ametlikku tööaega.

Meedias on nimetatud The Global Teacher Prize’i õpetajatöö Nobeli preemiaks.

Loe ka siit.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Kuldaväärt õpetajat ootab kopsakas preemia”

  1. Peep Leppik ütleb:

    KOLLEEGID!

    Ja nii (osavalt!) lammutataksegi maailmas TEADUSPÕHIST didaktikat, sest RAHA juurde lastakse ju neid, kes pakuvad välja midagi enneolematut (originaalset), millel pedagoogika-psühholoogiaga midagi pistmist ei ole … Rääkimata nö deduktiivsest lähenemisest!

    Just nii “õpetataksegi” õpetajat asjatundmatute inimeste poolt.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!