Liina Kersna: veedame vaheaja ohutult ja hoiame oma lähedasi

19. veebr. 2021 HTM - Kommenteeri artiklit

Üldhariduskoolides algab 22. veebruaril koolivaheaeg, mis on vajalik puhkepaus kõigile õpilastele, õpetajatele ja lapsevanematele. Haridus- ja teadusminister Liina Kersna palub pöörata tähelepanu viiruse ennetamisele ja ohutult puhkamisele.
„Hea koolipere, olen teile väga tänulik pingutuste eest viiruse leviku takistamisel ning mul on siiras rõõm, et sel nädalal sai alata üldhariduskoolide õpetajate ja teiste töötajate vaktsineerimine,“  sõnas minister. „Peagi on Eesti Vabariigi sünnipäev, mis sel aastal tuleb pisut teisiti. Sellegipoolest loodan, et leiate ohutu võimaluse, kuidas meile kõigile armsa riigi aastapäeva tähistades siiski rõõmu tunda.“
Minister lisas, et viirusesse nakatumine on kasvanud eriti kiiresti just noorte seas. „Head õpilased, õnneks ei ole teie jaoks Covid-19 üldiselt raske haigus, küll aga on väga oluline, et ka teie mõtleksite iseenda ja oma lähedaste kaitsmisele ning veedaksite oma puhkuse võimalikult ohutult. See tähendab, et ka puhates tuleb vältida kambakesi kogunemist, tegutseda hajutatult ja võimalusel õues, hoida distantsi ning kanda avalikes kohtades maski.“
Oluline on koolivaheaeg sisustada nii, et järgitakse kõiki viiruse ennetamiseks vajalikke nõudeid. Eriti oluline on olla ettevaatlik, suheldes riskirühmadega, kelle vaktsineerimine on alles pooleli.
Rohkem infot vaheaja ohutuks sisustamiseks leidub Teeviida portaalis koondatult teemaviite #sisukasvaheaeg alla.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!