Mateemik – uus arendav õppevahend

5. veebr. 2021 Gerlika Ree ja Mariana Koppel Mateemiku õppemeetodi edendajad - Kommenteeri artiklit
Mateemiku kaartide komplektid koos arvutamisülesannete lehtedega. Fotod: Mateemik

Mateemik on arendav mäng, mida mängitakse värviliste kaartidega, nii et eri värvi kaartidel on igaühel oma kokkuleppeline arvuline väärtus. Mateemiku mängude mängimise juhendid oleme välja töötanud koostöös õpetajatega, kes on pakkunud meile ideid, kuidas Mateemikut võimalikult efektiivseks õppevahendiks muuta. Samas on mängujuhendid soovituslikud, sest Mateemiku mängude mängimiseks on lõputu hulk väga erinevaid võimalusi – lihtsalt kasutage oma loovust.

Mateemikul on olemas spetsiaalne õpetaja komplekt. Sealt saab valida igale õpilasele jõukohase mängu ja lasta tal omaette mängida ja nuputada. Õpetaja saab anda Mateemiku ülesandeid ka laudkondadele, seejuures igale laudkonnale erineva. Nii saab selle mänguga arendada ka laste sotsiaalseid oskusi. Tänu variantide rohkusele saab õpetaja kasutada Mateemiku mänge mitu aastat järjest, ilma et midagi otseselt korduma hakkaks.

Seni on Mateemikut kasutatud peamiselt arvutamise harjutamiseks, kuid sellega saab harjutada ka grammatikareegleid nii ema- kui ka võõrkeeles ja paljut muudki. Mänguga saab lähemalt tutvuda lingilt www.mateemik.eu. Kes tunneb Mateemiku vastu suuremat huvi, neile tuleme soovi korral mängu Eesti piires tutvustama.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!