Meremuuseumi tunnustati kultuurkapitali sihtkapitali aastapreemiaga

7. veebr. 2021 Eesti meremuuseum - Kommenteeri artiklit
Süvendustööde käigus tuli välja torni tugisambasse paigutatud ajakapsel. Foto: Aron Urb
Eesti kultuurkapital tunnustas Eesti meremuuseumi rahvakultuuri sihtkapitali muuseumi aastapreemiaga. Paksu Margareeta arendusprojekti on tunnustatud veel seitsme auhinnaga.
Eesti meremuuseum pälvis kultuurkapitali preemia pühendunud merekultuuri hoidmise, meretraditsioonide ja merepärandi populariseerimise ja kõigile ligipääsetava Paksu Margareeta püsinäituse loomise eest. Vastates rahvakultuuri sihtkapitali nõukogu esimehe Ave Matsini küsimusele, tõdes meremuuseumi juht Urmas Dresen, et muuseumile pakkus uue püsinäituse loomine üllatusi. „Suur üllatus oli see, mis tuli välja endisest sisehoovist: müürid, käigud ja kanalid. Samuti oli üllatus, et süvendustööde käigus tuli välja selline asi, mis ei ole kunagi määratud välja tulema. Selleks oli toonase meremuuseumi juhtkonna ja Poola restauraatorite torni tugisambasse paigutatud ajakapsel. Seda me eksponeerida ei saa, sest see oli sinna mõeldud ja selle me ka sinna tagasi panime,“ rääkis Dresen. Uue püsinäituse erakordsuse osas nimetas Urmas Dresen eelkõige keskaegse koge vrakki, mille tõukejõuna kogu lahendus sündis. Muuseumijuht peab märkimisväärseks ka esemete ja multimeedia head tasakaalu, need toovad meieni aegread ja näitavad, kuidas suhestume kogu maailmaga. Tehnoloogia kasutuse eest tunnustati muuseumi ka üleeuroopalise Heritage in Motion auhinnaga. Veel on Paksu Margareeta arendusprojekt pälvinud loovus- ja disainiauhinna Kuldmuna graafilise disaini (Polaar Studio) ja digilahenduste eest (Platvorm), Tallina ettevõtlusameti aasta turismiteo, pimedate liidu aasta teo ja Eesti ehituskonsultatsiooniettevõtete liidu aasta ehitusprojekti auhinnad. Teise koha preemia omistati muuseumile jätkusuutliku kultuuriturismi konkursil The Destination of Sustainable Cultural Tourism Awards mere-, ranniku- ja veepärandi kategoorias.

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!