Must Kast seitsmenda sünnipäeva kevades

12. veebr. 2021 Must Kast - Kommenteeri artiklit
Stseen lavastusest „Carmen“. Foto: Gabriela Urm

Must Kast mängib sel kevadel seitset lavastust, mille hulgast leiab kõnetavat ja meelelahutuslikku vaatamist igale eagrupile – lasteaiast keskkooli lõpuni.

Lasteaia- ja algklassirühmadele ning peredele on mõeldud Salme Reegi preemiale nomineeritud mänguline „Ernesto küülikud“. Seikluslik ja keskkonnatundlik teos võlub kirju tegelaste galerii ja sooja huumoriga. Märtsi lõpus mängime lavastust Tartus, aprilli alguses Kärdlas.

Põhikoolile pakub Must Kast kaht lavastust. 7. klassi õpilaste loovtööde põhjal valminud ning koolikiusust kõnelev muusikaline noortelavastus „Jõud“ etendub veebruaris Võrus ja Tallinnas, märtsi lõpus Tartus. Venekeelne monolavastus, ühe tavalise noormehe narkootikumidest tingitud allakäiku lahkav „5 grammi“ sõidab veebruaris Jõhvi, märtsis Tallinnasse ja Tartusse.

Keskkoolile kõnekad võiksid olla kõik ülejäänud Musta Kasti lavastused. „Peks mõisatallis“ pakub iroonilist sissevaadet eestlaseks olemisse, mängides elurõõmsalt identiteedi ja pühaks peetavate sümbolitega. „Peks mõisatallis“ etendub veebruaris Tallinnas, märtsis Tartus. „Evolutsiooni revolutsioon“ kõverpeegeldab iginaeratavat virtuaalmaailma ja eneseabiõpikuid, mis asetavad inimese ja tema õnne vahele vaid kümme lihtsat sammu. See muusikal näilisusest ja läbipõlemisest jõuab veebruaris Tallinna, märtsis Tartusse. „Memm“ on teistlaadi tunnetusega lavastus, poeetiline uurimus, mis lahkab mälu ja vanavanematega seotud teemasid. Soojusega laetud igavikulisus ning mälusegadused astuvad maikuus lavale Tartus ja Tallinnas.

Paide teatri ja Peeter Volkonskiga koostöös valminud lavastus Bizet’ muusikale – „Carmen“ annab uue sära ühele muusikateatri tuntuimale teosele, rakendades kabareenumbreid ja tsirkusetrikke. „Carmenit“ mängime märtsis Viljandis, Paides ja Rakveres, aprillis Pärnus.

Kõikidele „Jõu“, „5 grammi“, „Peks mõisatallis“, „Evolutsiooni revolutsiooni“ ja „Memme“ etendustele järgnevad vestlusringid, kui tervishoiukriis seda vähegi võimaldab.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!