„Noored kooli“ programmi saab kandideerida 14. märtsini

8. veebr. 2021 SA Noored Kooli - Kommenteeri artiklit

„Noored kooli“ kaheaastane arenguprogramm ootab kandideerima kõrgharidusega inimesi, kes soovivad seista iga õpilase eest ja luua suuri muutusi ühiskonnas. Programmi 15. lennuga saab liituda 14. märtsini.

Kandideerima oodatakse igas vanuses inimesi üle Eesti, kes soovivad pühenduda intensiivsele õppimisele ja enesearengule ning töötada selle nimel, et kõigil lastel oleks elus rohkem valikuid. Kahe aasta jooksul läbivad osalejad ainulaadse õpetamise ja eestvedamise koolituse, mis aitab neil kujuneda muutuste eestvedajateks oma kogukonnas. Samal ajal töötatakse täiskoormusega tavakoolides, õpetades peamiselt põhikooliõpilasi.

„Noored kooli“ värbamisjuht Margot Lillemägi sõnas, et praeguses pandeemiaolukorras vajavad õpilased väga võimekaid õpetajaid, kes seisavad raskustest hoolimata selle eest, et iga laps saaks väga hea hariduse.

Programmi 14. lennu osaleja, Tartu Forseliuse Kooli matemaatikaõpetaja Maria Olmann, kes pärjati mullu Tartu aasta tudengiks, sõnas, et „Noored kooli“ programm on kõige väljakutsuvam ja samas kõige arendavam ja sisukam asi, mida ta on seni teinud. „Lennukaaslased on nii inspireerivad, et mul on au nendega ühte sammu astuda ja koos muutust luua. Kool on nii uuendusmeelne ja energiline, et hea meel on näha kõrvalt nii toimivat juhtimist. Õpilased on nii mitmekülgsed, põnevad ja pidevas muutumises, et see tõukab ka ennast pidevalt arendama,“ ütles ta.

Kandidaatidelt eeldatakse mistahes eriala kõrgharidust ning valmidust töötada programmis õppimise ajal kaks aastat ühes Eesti koolis õpetajana. Programmis osalemiseks tuleb kandidaatidel põhjaliku kolmeosalise valikuprotsessi käigus näidata oma motivatsiooni, suhtlemis-, koostöö- ja eneseanalüüsioskust, algatusvõimet ning õppimisega seotud väärtushinnanguid.

Kandideerimiseks tuleb täita ankeet Noored Kooli kodulehel www.nooredkooli.ee. Programmi 15. lennu viimaseks kandideerimistähtajaks on 14. märts.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!