Õpetajate Leht 12. veebruaril

10. veebr. 2021 - Kommenteeri artiklit

Kuidas lappida koroonaaja distantsõppel tekkinud auke õpilaste teadmistes?

Ministeerium on käinud välja intrigeeriva mõtte siduda põhikooli lõpueksamid lahti kooli lõpetamisest. Tallinna ülikooli õppekavateooria dotsent Maria Erss kirjutab, et Eesti seisab dilemma ees: kas lõpetada põhikool õigel ajal, kuid oletatavasti hariduslünkadega, mille täitmise eest vastutab hiljem õpilane ise või ka põhikoolijärgne haridusasutus, või võtta aega teadmiste omandamiseks ning lõpetada hiljem? Ta selgitab, et eksamilati alandamine pikaks ajaks võib tuua kaasa negatiivseid tagajärgi just keskmistele õppuritele.

Õppijate heaolust sotsioloogi pilguga

Haridussotsioloog Kaarel Haav küsib, miks pannakse Eestis nii suurt rõhku õppijate heaolu uurimisele, kui haridusseadus, haridusstrateegia ja ka suund personaalsetele õpiradadele eeldavad keskendumist õppija eneseteostusele ja arengule.

Vaade ajaloodidaktika tulevikku

Mare Oja ja Hanna-Liis Kaarlõp Tallinna ülikoolist annavad ülevaate rahvusvahelisest ajaloodidaktika konverentsist Grazi ülikoolis, kus keskenduti ajalooõpetusele multikultuurses ühiskonnas.

Kaitsevägi ja lõimumispoliitika sõjaeelses Eestis 

Emeriitprofessor Rein Ruutsoo kirjutab, et rahvusriigis saab haridussüsteemi ja ühismeedia kõrval just väeteenistuskohustusest eri keelelis-kultuuriliste kogukondade lõimimise kaalukas mehhanism. Ajaloolase Igor Kopõtini teost „Rahvuse kool. Eesti rahvusarmee ja vähemusrahvused aastatel 1918–1940“ analüüsides leiab Ruutsoo, et rahvalik ütlemine „küll sõjavägi mehe teeb“ ei pea silmas üksnes sõdurioskuste omandamist.

Hariduse tulevik on koostöös

Soomes peeti hariduskonverentsi Educa, kus kõneldi koolitööst koroonatingimustes nii Soomes kui Põhjamaades ning mujal maailmas. Arutleti ka hariduse tuleviku üle pärast pandeemiat. Tähelepanu vääris vestlusring, kus tutvustati ühe kirjastuse algatatud ettevõtmist, millega anti võimalus tänada õpetajaid. Kampaanias osalejate aktiivsus – tänusõnumeid kogunes üle 10 000 – üllatas ka selle korraldajaid.

Uue lasteaia direktor Pärje Ülavere: „Kõige tähtsamad on omavahelised suhted“

Tallinnas Haabersti linnaosas avatakse 15. veebruaril Naksitrallide lasteaed, mis on praegu pealinnas kõige nüüdisaegsem. Direktor Pärje Ülavere räägib, mis on olnud uue lasteaia avamise juures kõige keerulisem ning mida ta peab lasteaiatöös tähtsaimaks.

KULTUURISÜNDMUSE külgedelt saab lugeda, milliseid uusi lavastusi ja kontserte tasub kevadhooajal kindlasti vaatama-kuulama minna.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!