Õpilasfirmade virtuaalne laat näitas õpilaste nutikust

15. veebr. 2021 JA Eesti - Kommenteeri artiklit

Nädalavahetusel esmakordselt täielikult veebi vahendusel toimunud aasta suurima õpilasfirmade laada tooted olid väga uudsete lahendustega. Suurima käibe saavutas koduõppest inspiratsiooni saanud õpilasfirma Voods, mis toodab multifunktsionaalseid voodilaudu.

Õpilasfirmade programmi juhtiva Junior Achievement Estonia tegevjuht Kersti Loor sõnas, et esimene täielikult virtuaalne laat läks üldiselt edukalt ning paljud õpilasfirmad olid nende laadabokse videosilla vahendusel külastanud klientide hulgast isegi üllatunud. „Populaarseimatel ettevõtetel käis laada jooksul ligi 40 huvilist nendega veebikaamera vahendusel juttu ajamas ja toodete kohta uurimas. See on väga hea tulemus, kuigi traditsioonilise laada kogemusele jääb ikkagi alla,“ märkis Loor ning lisas, et õpilasfirmasid koondav e-pood aadressil opilasfirma.ee jääb avatuks ning õpilasfirmad ootavad kõiki huvilisi.

Täpsemat müügistatistikat ja külastajate numbreid alles kogutakse, kuid eri žüriide lemmikud selgusid juba laada veebiülekande jooksul. Eriti jäi hindajatele silma, et koduõppe olukorras on õpilaste tooted muutunud isegi tehniliselt keerulisemaks, mida kajastavad ka laada müügitulemused. „Kui tavapärasel laadal on ringi käies hea õpilastelt osta mitmesuguseid söödavaid tooteid, siis veebi vahendusel nii lihtsalt maitsmiseks asju ju ei osta. Seega oli selliste toodete käive madalam ja üleüldse on sellel aastal n-ö kohapeal söömiseks mõeldud toodetega õpilasfirmasid vähem. Õpilasfirmad on sellel õppeaastal väga uuenduslikud ja tooted nutikad,“ lausus Loor. 

Virtuaallaada suurima käibega õpilasfirmaks osutus õpilasfirma Voods Vanalinna hariduskolleegiumist, mille toode on otseselt inspireeritud koduõppe olukorrast. Nimelt toodab Voods voodis, diivanil või laua taga kasutamiseks mõeldud multifunktsionaalset voodilauda. Kokkupandaval laual on tahvelarvuti tugi, augud juhtmete jaoks, joogitopsi hoidja ning tänapäevastele õpilasfirmadele kohaselt on see toodetud täielikult mööblifirmade puidujääkidest.

ÕF Voods sai Start-up Estonialt ka innovatsioonipreemia ning sama auhinnaga märkis Transferewise laadal ära ÕF Ultralink Tartu Jaan Poska gümnaasiumist, mis toodab UV-valgusega baktereid hävitavaid ukselinke, ning Ajujaht tunnustas ÕF Fivot Tabasalu ühisgümnaasiumist, mis toodab kompaktseid Šveitsi taskunoa põhimõttel töötavaid võtmehoidjaid.

Teiste auhindade seas jagati välja ka näiteks Negavati eripreemia, mille pälvis ÕF Konnekt, mis pakub platvormi teenuskaartide mobiilis kasutamiseks. Tele2 eripreemia laste ja noorte tervise edendamise eest sai ÕF Brave Kohila gümnaasiumist, mis pakib vaimse tervise eneseabiloenguid. Sotsiaalmeedia kuningaks tituleeriti ÕF Kontekst, mis toodab humoorikate sõnumitega kondoome. Turundajate liit andis meisterliku reklaami preemia õlakotte, mütse ja patsikumme kõige osavamalt reklaaminud ÕF A.R.M-ile Kadrioru saksa gümnaasiumist.  

Kokku osales laadal 239 õpilasfirmat, millest tervelt 31 olid minifirmad ehk 7.‒9. klassi õpilaste ettevõtted. Laada otseülekande jooksul tutvustati vaatajatele põnevaid õpilasfirmasid, nende tooteid ja teenuseid, stuudios rääkisid vilistlased oma lugusid nii õpilasfirmade aegadest kui praegusest tegevusest. Soodustingimustel aitas ostetud tooteid kohale toimetada DPD Eesti.

Õpilasfirmade tooteid saab jätkuvalt osta õpilasfirmade e-poest.

Laada auhinnad

InnovatsioonipreemiaÕF UltralinkTartu Jaan Poska gümnaasiumUV-dioodiga ukselink
InnovatsioonipreemiaÕF VoodsVanalinna hariduskolleegiumMultifunktsionaalne voodilaud
InnovatsioonipreemiaÕF FivoTabasalu ühisgümnaasiumKeyholder 1.0
Negavati eripreemiaÕF KonnektHugo Treffneri gümnaasiumPlatvorm teenuskaartide mobiilis kasutamiseks
Efektiivse reklaami preemiaÕF PelmeenitrioTartu Jaan Poska gümnaasiumPelmeenid
Meisterliku reklaami preemiaÕF A.R.MKadrioru saksa gümnaasiumÕlakott, müts, patsikumm
Sotsiaalmeedia kuningasÕF kontekstGustav Adolfi gümnaasiumKondoom
Meediatähelepanu preemiaÕF PrühtedTallinna 21. koolEhted
EBS-i eripreemiaÕF KärriPõlva gümnaasiumVahariie
Tele2 eripreemia laste ja noorte tervise edendamise eestÕF BraveKohila gümnaasiumVaimse tervise eneseabi loengud
EEK Mainori tulevikutegija preemiaÕF KonnektHugo Treffneri gümnaasiumPlatvorm teenuskaartide mobiilis kasutamiseks
EEK Mainori eripreemia vastutustundlikule ettevõtteleÕF Ehe KildGustav Adolfi gümnaasiumLoodussõbralikud käsitööehted
Särava stardi preemiaMF La RiiDisKääpa põhikoolDisainriided
Müügipreemia ÕF DulceTallinna Lilleküla gümnaasiumKakaopallid
Müügipreemia ÕF Kolm küpsistValgamaa kutseõppekeskusCookie crisps
Müügipreemia ÕF MelancholyTallinna Õismäe vene lütseumRiided
Müügipreemia ÕF SleekSheetLäänemaa ühisgümnaasiumKorduvkasutatav kosmeetiline kangasmask
Müügipreemia ÕF Minuveeb2Rocca al Mare koolVeebiarendus
Müügipreemia ÕF SaltyHealthLäänemaa ühisgümnaasiumSoolakott
Müügipreemia ÕF LuffaHugo Treffneri gümnaasiumNaturaalsed nõudepesutooted
Müügipreemia ÕF PlinKLäänemaa ÜhisgümnaasiumÕla- ja pisitarbekott
Müügipreemia ÕF ImPastaAudentese erakoolFresh Hand Made Pasta
Müügipreemia ÕF VitapommPõlva gümnaasiumMarjatoode
Müügipreemia ÕF VEELTallinna Kuristiku gümnaasiumPuidust lõikelaud
Rahva lemmikÕF MeemehedNõo reaalgümnaasiumMeesegud
Laada suurim käiveÕF VoodsVanalinna hariduskolleegiumMultifunktsionaalne voodilaud

Eesti õpilasfirmade laata toetavad ettevõtlusõppe programm „Edu ja tegu“ Euroopa sotsiaalfondist, SEB Pank, TransferWise, Graanul Invest, Tallinna ettevõtluskeskus, GKR Trade, Negavatt, Startup Estonia, Ajujaht, EBS, Cramo, Äripäev, Eleport, UC Rent, Büroomaailm, Tele2, Seik, Coca-Cola HBC, Citycon, Raddison Meriton Hotel, Solarise keskus, EEK Mainor, Jaak Roosaare, Peeter Pärtel, turundajate liit, DPD Eesti.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!