Pärnus avatakse Anna Raudkatsi mälestustahvel

22. veebr. 2021 Anna Raudkatsi tantsuselts - Kommenteeri artiklit

Legendaarse tantsupärimuse koguja ja tantsulooja Anna Raudkatsi 135. sünniaastapäeva tähistamiseks avatakse 23. veebruaril Pärnus, tema kunagise elukoha ees Aia tänaval mälestustahvel. 

Tahvli püstitamise eestvedaja on Anna Raudkatsi tantsuselts, mis tegutseb Roland Landingu juhtimisel 2015. aastast ja tegeleb tantsimise kõrval aktiivselt Raudkatsi mälestuse hoidmise ja väärtustamisega. 

Anna Raudkats, sünninimega Johanna Natalie Elisabet Raudkats, suundus Pärnusse tööle 1908. aastal ja just siin, täites ajutiselt gümnastika ettevalmistusklassi õpetaja rolli, hakkas ta muuhulgas õpetama mänge ja tantse.

Anna Raudkats kogus ning avaldas tantsu- ja mängukirjeldusi – ühtekokku kaheksa raamatut. Ta on seadnud tantsudeks mitmeid rahvaviise: kaeraJaani, „Pulgatantsu“ ja teisi. Kuulsaim ja armastatuim neist on muidugi „Tuljak“, milleta ei möödu ükski tantsupidu. 

Anna Raudkatsi mälestustahvel avatakse 23. veebruaril kell 11 aadressil Aia 28. 


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!