Perekond on oluline

12. veebr. 2021 Rakvere Teater - Kommenteeri artiklit
„Sirli, Siim ja saladused“ alustas ringreisi. Foto: Kalev Lilleorg

Märtsis jõuab Rakvere Teatris publiku ette noore autori-lavastaja Karl Koppelmaa helge perekonnadraama „Katk.Est.Used“, mis toob ühele lavale kokku vanemad ja nende lapsed, kes ise peagi lapsevanemateks saamas. Ühes Eesti väikelinnas toimuv on pilguheit sellele, miks on perekond oluline – isegi kui ollakse erineval arvamusel, vihastatakse ja lepitakse.

Kui 20-ndates noored kunstiinimesed valmistuvad oma esimese lapse sünniks, paneb see neid vaatama ja arutlema selle üle, kuidas on enne neid elatud. Kuidas suunduda oma elus järgmisesse etappi, võttes kaasa vaid parima ja jättes kõrvale igale põlvkonnale omased traumad? Kus lõpeb mineviku taak ja algab isiklik vastutus omaenda elu eest? Kindel on aga see, et elu läheb edasi ka siis, kui kõik probleemid ei lahene. Lavastust soovitame keskkoolinoortele, samuti sobib seda vaadata koos perega.

Detsembris esietendunud „Sirli, Siim ja saladused“ jätkab, andes veebruaris ja märtsis etendusi üle Eesti, aprillis toimuvad etendused taas Rakvere Teatris. Noorematele lastele mõeldud fantaasiaküllane lavastus põhineb Andrus Kivirähki samanimelisel lastelool ja viib vaatajad rändama kõige sügavamate unistuste maailma, kus kõik on võimalik. Laval lahti rulluvad maailmad on värvilised, fantaasiarohked ja haaravad endasse, tekitades tunde, et imed on päriselt olemas. Mari Antoni lavastus näitab, et unistavad kõik, mitte ainult lapsed. Seetõttu sobib fantaasiarohke lavastus vaatamiseks ka emadele-isadele. 

Õpetajaid kutsume lisaks lõõgastuma, vaadates meie uusimat komöödiat „Oi, Johnny“, mõtisklema eksistentsiaalsetel teemadel lavastuste „Tants“ ja „Lõppmäng“ saatel, rändama suurte tunnetega ajaloolisse Skandinaaviasse lavastusega „Charlotte Löwensköld“ või muhelema tuttavalt südamliku torisejaga lavastuses „Kõike head, vana toriseja“.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!