Prototron jagas noortele leiutajatele auhinnaraha

12. veebr. 2021 Argo Kubja Prototron - Kommenteeri artiklit
Prototron Juniori konkursi võitjnud meeskond Ultralink. Fotod: Prototron Junior

Prototron Junior jagas esmakordselt noortele leiutajatele 1500 eurot auhinnaraha ja lennutas ettevõtluse suunas viis toimekat finalisti.

Eelmisel aastal lansseeritud Prototron Junior tõestas edukalt oma potentsiaali, sest tema ettevõtlus- ja innovatsiooniprogramm tõi kokku kümneid ideid noortelt, kel on selge siht ettevõtlusturul tegusid tegema asuda.

„Kuna noortel on üldist oskusteavet ettevõtluse ja innovatsiooni osas pigem vähe, siis on mul väga hea meel, et Prototron Juniorile laekus nii palju suurepäraseid ideid. Kõik programmi jõudnud ideed olid tugevalt ajakohased ning lahendasid reaalseid kitsaskohti, mis näitab, et noored saavad praegustest olukordadest aru. Usun, et see on järjekordne kinnitus, et me ei tohi noorte võimeid alahinnata, vaid võime julgelt neisse panustada ning rõõmustada, et iduettevõtluses konkurents tugevneb,“ rõõmustas Prototroni tegevjuht Jana Budkovskaja.

Tema sõnul olid kõik meeskonnad ja mentorid suurepärased: „On ütlemata suur rõõm, et Prototron Junior koondas endasse niivõrd ägedad meeskonnad, ja suur kiitus ka meie tublidele mentoritele, kes oskasid lühikese ajaga viia noored nii heale tasemele, et nad suutsid oma idee prototüübiks välja arendada.“

Prototron Junior 2020. aasta võitja oli tiim Ultralink, kelle ideeks oli UV-ukselink, mis desinfitseerib ennast automaatselt ise, tõkestades nii käepideme kaudu levivaid nakkusi. Meeskond pälvis peaauhinna 1500 eurot, et ta saaks oma prototüüpi edasi arendada ning jõuaks turule.

Mis on Prototron Junior?

Prototron Juniori partnerid on Swedbank, Harju Elekter, Startup Estonia, Comodule, Insplay ja Transferwise.

Prototron on Swedbanki, TalTechi, Tallinna teaduspargi Tehnopol ja Tartu ülikooli rahastu, mis aitab luua tehnoloogiliste ideede prototüüpe, et maailma muutvad ideed ja tooted jõuaksid kiiremini turule.

Asutajate kõrval pakuvad meeskondadele nii mentorlust kui rahatuge Tallinna linn, BuildIt Latvia, Swedbank Latvia, LMT, Samsung, Hedman Partners, Fundwise, Veebimajutus.ee, Amazon Web Services, coModule, Microsoft ja Avokaado.

Praeguseks on Prototron rahastanud 86 nutikat ideed kokku ligi 1 047 000 euroga, meeskonnad on järelinvesteeringuid kaasanud üle 36 miljoni euro. 

2020. aastal laienes Prototron Lätti ja viis COVID-19 tingitud eriolukorra tõttu mõlemad voorud 100% e-kanalitesse.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!