Tasuta kursused aitavad koroonakriisiga toime tulla

4. veebr. 2021 Haridus- ja teadusministeerium - Kommenteeri artiklit

Sel aastal saab haridus- ja teadusministeeriumi tellitud tasuta töökoolitustel osaleda ligi 10 000 inimest. Kutseõppeasutustes toimub 403 kursust 5053 õppijale ning kõrgkoolides 102 kursust 4817 õppijale.

Tänavu on kursused valdavalt IKT-valdkonnast, seda nii inimeste COVID-19 kriisiga toimetuleku toetamiseks kui ka OSKA tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi soovitustest lähtuvalt.

Alates 2020. aastast tellib ministeerium kursusi lisaks kutse- ja rakenduskõrgkoolidele ka ülikoolidelt. Kutseõppeasutustes ja kutseõpet pakkuvates rakenduskõrgkoolides toimuvad kursused toetavad valdkonnaspetsiifiliste IKT-oskuste omandamist ning kaugtööks vajalike digipädevuste arendamist.

Ülikoolide ja rakenduskõrgkoolide tellimusega soovitakse toetada eri majandussektorites uute tehnoloogiate kasutuselevõttu, soodustada tehnoloogiakasutajate ja tellijate ning arenduste juhtide teadlikkuse tõusu ning aidata ettevõtetel ja organisatsioonidel digiteerida oma tooteid, teenuseid ja äriprotsesse.

Tasuta kursused annavad inimestele võimaluse täiendada ja uuendada oma tööoskusi, sest Eestis on jätkuvalt suur erialase hariduseta tööjõu osakaal. Samuti on väljakutse see, et paljudel neist, kes teevad erialast tööd, on kooliajast aastaid möödas, mistõttu võivad oskused olla vananenud. Tasuta kursused tagavad ligipääsu koolitusele, hoolimata inimese majanduslikust olukorrast või haridustasemest.

Kursusi rahastavad Euroopa sotsiaalfond ning haridus- ja teadusministeerium projekti „Täiskasvanuhariduse edendamine ja õppimisvõimaluste avardamine“ raames.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!