VAT Teater kutsub: turvaliselt teatrisse!

12. veebr. 2021 VAT Teater - Kommenteeri artiklit
Henessi Schmidt ja Karmo Nigula lavastuses „Romeo ja Julia“. Foto: Siim Vahur

VAT Teater rõõmustab koos teiste Harju- ja Ida-Virumaa etendusasutustega võimaluse üle veebruari algusest taas etendusi anda. Et meie teatri mängusaalid on suhteliselt väikesed, saame koostöös koolidega pakkuda siin kõige turvalisemaid viise kooligruppide teatrikülastusteks.

Kuigi 50% piirang istekohtade arvule teeb mõne meie mängusaali puhul publiku arvu päris pisikeseks, on see teisest küljest hea võimalus tuua etendusele ainult ühe kooli üks või kaks klassi korraga; suuremate saalide puhul võib kooli ja teatri koostöös etendusele korraldada kõik ainult ühe kooli õpilased jne.

Kõik sellised ideed saab läbi arutada meie müügijuhiga meiliaadressil kristin@vatteater.ee.

Mida siis vaadata?

Kõigepealt tuleb meil märtsi alguses Kumu auditooriumis välja verivärske lavastus „Juudit“. Sada aastat pärast eestlastele enim tuntud Tammsaare „Juuditi“ sündi on VAT Teatris Petuuliat päästma asunud Andrus Kivirähki Juudit Aare Toikka lavastuses. Osades Ingrid Margus, Henessi Schmidt, Gert Raudsep, Margo Teder ja Tanel Saar.

Lisaks uuslavastusele on meil välja pakkuda kõik meie head ja menukad lavastused, mis varem välja toodud. Klassikalavastuste poole pealt tuletame meelde, et publikut ootavad endiselt „Kauka jumal“, „Faust“, „Dekameron“ ning muidugi ka meie kõige vanem repertuaaris olev lavastus „Pál-tänava poisid“. Värskematest lavastustest on taas mänguvalmis „Tallinnville“ ning „Romeo ja Julia“, mis etendub ainult Vaba Lava teatrisaalis Telliskivis.

Ootame konkreetseid tellimusi

Noortelavastustest on meil repertuaaris ikka alles „Kas kalad magavad?“ ja „#kaotamindära“, kevade poole etendub rahvusraamatukogu Tornisaalis taas „Kiskja“. Kuna vahepeal on kooligruppide teatrikülastused peaaegu kõik ära jäänud, ootamegi nüüd initsiatiivi ka koolide poolt – kui teil on soov tulla vaatama mingit konkreetset tükki, siis kõik need on meil alles ja olemas. Pöörduge taas julgelt meie müügijuhi poole ja kindlasti leiame koostöös nii koolile kui teatrile sobiva mängupäeva.

Kutsume noori osalema jutuvõistlusel ja uue lavastuse sünnis!

Ja viimase kevadise uudisena oleme alustanud uut protsessi, kuhu on kaasatud eri rahvusest noored ja ka teatritegijad. Kuulutasime õpilastele (vanuses 14–19) välja uue jutuvõistluse, millega otsime inspiratsiooni 2021. aasta sügisel esietenduvaks noortelavastuseks.

Võistlus toimub Goethe instituudi toetatud projekti „Tähenduserrorid“ raames ja keskendub eksitustele, mida keele oskamatu, lohakas või läbimõtlemata kasutamine võib meelega või kogemata kaasa tuua. Kutsume noori üles kirja panema piinlikke, naljakaid, kõnekaid eksitusi, mis on juhtunud nii veebi- kui ka tavasuhtluses.

Vabas vormis jutte (kuni üks A4 lk) pealkirjaga „VAT, KUS ERROR!“ ootame kuni 1. märtsini 2021 meiliaadressil mihkel@vatteater.ee. Haaravamate lugude autoreid premeerime tasuta teatripiletitega, lisaks kutsume kuue kõige silmapaistvama töö saatjad lavaloo arengus kaasa rääkima.

Võistlus sobib hästi ülesandeks näiteks kirjanduse tunnis – inspiratsiooni saamiseks võib kutsuda külla meie kirjutamistöötubasid, mille kohta saab lähemalt uurida teatri kodulehelt. Siinkohal ongi õige koht meelde tuletada, et lisaks etenduste andmisele pakub VAT Teater nii koolinoorte kui ka täiskasvanute gruppidele endiselt laia valikut harivaid töötubasid. Täpsem info võistluse ja töötubade pakettide kohta kodulehelt rubriigist „Õpetajale“.

PuudutaVAT teatrit!

Lisainfo:

Tiiu Talvist

VAT Teater korraldus- ja kommunikatsioonijuht


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!