Täna avatakse õpetajate tugiliin, et pakkuda haridustöötajatele pingelisel koroonaajal psühholoogilist nõustamist

1. märts 2021 HTM - 1 Kommentaar

Koroonakriis on õpetajatele olnud katsumusrohke ning haridustöötajate läbipõlemise risk on märgatavalt tõusnud. Haridus- ja teadusministeerium koostöös haridus- ja noorteameti Rajaleidjate ja Eesti koolipsühholoogide ühinguga otsustas avada haridustöötajatele suunatud tugiliini, kus kõnedele vastavad koolipsühholoogi kutsetunnistusega kogemustega psühholoogid. Tugiliin on kättesaadav igal tööpäeval kl 12‒20 telefoninumbril 735 0750.

„Koroonakriisi tõttu pikaaegselt ülekoormatud õpetajad on korduvalt õppevormi operatiivselt muutma pidanud, leidnud käigu pealt uusi lahendusi ning õpilasi keerulisel ajal toetanud,“ ütles haridus- ja teadusminister Liina Kersna. „Selline tugiliin on juba toimib hästi näiteks Suurbritannias ning mitmed teisedki riigid kaaluvad taolise liini loomist. Loodan, et see on Eesti õpetajale üheks võimaluseks, kuidas saada tuge ja oma vaimset tervist hoida.“

Tugiliini eesmärk on pakkuda haridustöötajatele hõlpsalt kättesaadavat võimalust rääkida kvalifitseeritud psühholoogiga mugavalt, anonüümselt ja tasuta.

„Meil on hea meel, et saame olla toeks õpetajatele, kes eesliinil iga päev toime peavad tulema. Kahjuks on vaid 36% koolides psühholoogid kohapeal ning seetõttu on väga tervitatav tugiliin, mille kaudu psühholoogiline nõustamine on kättesaadav igale õpetajale,” ütles Eesti koolipsühholoogide ühingu juht Karmen Maikalu. „Tugiliinil vastavad psühholoogid mõistavad kooli hingeelu süvitsi ning toetavad õpetajat endas ressursse leidma ja keerulistes olukordades tasakaalu hoidma.“
Tugiliinile lisaks pakuvad haridus- ja noorteameti Rajaleidjad ka e-nõustamise võimalust. „Rajaleidja.ee veebilehel avaneb kõigil soovijatel võimalus suhelda Rajaleidja e-nõustajaga,“ ütles haridus- ja noorteameti Rajaleidjate juht Epp Müil ning lisas, et ka seal vastavad pöördumistele kutsetunnistusega koolipsühholoogid. „Rajaleidja ja Eesti koolipsühholoogide ühingu psühholoogid on erapooletud kuulajad, kes annavad nõu, kuidas õpetajana sel erilisel ajal toime tulla.“ 

Rajaleidjate e-vestlus on avatud esmaspäevast reedeni kell 10‒14. Oma küsimusi ja mõtteid saab jätta ka hiljem ning neile vastatakse esimesel võimalusel.
Tugiliin on avatud tööpäeviti kell 12‒20 telefoninumbril 735 0750.


Hetkel ainult üks arvamus teemale “Täna avatakse õpetajate tugiliin, et pakkuda haridustöötajatele pingelisel koroonaajal psühholoogilist nõustamist”

  1. Peep Leppik ütleb:

    Veel üks NÄIDE
    õpetajatööd mittetundvate inimeste sekkumisest kooliellu … See, et õpetajate koolitamisega on hakanud tegelema tegelikku õpetamist vähe tundvad inimesed, on üldtuntud. Üha rohkem on kõlavate nimedega eksperte, nõustajaid jne, kes on õpetamise (just DIDAKTIKA) vallas nö suured asjatundjad … ja raha liigub!

    Kõrvalt (isegi õpetajat ja tema õpilasi nägemata) võib anda nõu vaid JUMAL … Kuulates Vikerraadios ühe taolise ühingu juhi sõnu, võis kohe aru saada, et see inimene ei tunne õpetamist, sest tegi nii “elegantselt” elukaugeid “ettepanekuid” hübriidõppe kohta …

Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!