Algatus „Tööle kaasa“ uues kuues Mooste mõisakoolis

19. märts 2021 Kadi Õunap Mooste mõisakooli „Ettevõtliku kooli“ haridusprogrammi koordinaator - Kommenteeri artiklit
Mesinik Siim Õunap jutuhoos. Foto: Piret Pütsep

Mooste mõisakool on juba mitu aastat osalenud Eesti kaubandus-tööstuskoja korraldatavas vahvas algatuses „Tööle kaasa“, mille käigus saavad õpilased käia oma vanema või muu tuttavaga ühe päeva tööl kaasas, et saada aimu, millega eri elukutsete esindajad tegelevad. Viiruseolukorrast tingituna korraldasime tänavu asja veidi teistmoodi ja kutsusime hoopis igast klassist lapsevanemaid kooli oma tööst rääkima.

Maribel suitsikut uurimas. Foto: Piret Pütsep

Vanemad tulid algatusega hästi kaasa ja külastasidki meid. Nii said õpilased teada, mida kujutavad endast mesiniku-, bussijuhi-, muusiku-, diskori-, raamatukoguhoidja, lasteaiaõpetaja ja helikunstniku amet. Lisaks sai teadmisi loodusliku savikrohvi ja -värvi maailmast. Lapsevanemad tegid oma külalistunnid väga huvitavaks ega piirdunud ainult loengutega. Sai kuulata muusikat, mängida mänge, uudistada bussi, proovida mesinikukostüümi, teha käemaalinguid. Rahule jäid nii õpilased, vanemad kui ka õpetajad.

1. klassile mesinikutööst rääkinud Siim Õunapi jutust said õpilased teada näiteks seda, et alati peab olema elektriaed ümber tarude, muidu sööb karu mesilased ja nende mee ära ning teeb tarud katki. Alati, kui lähed mesilaste juurde, peab olema sul mesinikukostüüm ja paksud nahast kindad. Videotes sai näha ka tarusid rüüstamas käinud karusid.

2. klassi külastanud Jaana Narrusk tutvustas lastele loodusliku savikrohvi ja -värvi võlumaailma. Õpilased värvisid ise kokkusegatud värvidega plaati ning tegid kaljast ja värvipigmendist saadud seguga oma käejälje lõuendile. Külaskäiku meenutavad klassi mälestuseks jäänud kunstiteosed.

3. klassis käis aga lausa kaks külalist: lasteaiaõpetaja Laura Bendt ning muusik Meelis Hainsoo ehk Hainz. Laura lapsepõlve lasteaed ja tänapäeva lasteaed on väga erinevad: praegused lasteaialapsed õpivad näiteks robootikat. Nii said ka kolmandikud proovida robootikaseadmeid ja oma juttu salvestada. Meelis Hainsoo tutvustas bände, kus ta tegutseb või on tegutsenud, tuntuimaks neist on ansambel Kosmikud.

Uues kuues „Tööle kaasa“ algatuses osaleda oli väga põnev. Õpilased said tutvuda eri ametitega ning tunda uhkust tegusate vanemate üle. Vanemad said jagada oma oskusi ja teadmisi ning lüüa kaasa koolielu huvitavamaks muutmisel. Meie varasemad kogemused näitavad samuti, et vanemate kaasamine on alati väärt mõte ning ühiselt sünnivad väga huvitavad ettevõtmised.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!