Draamateater kutsub osalema arvustuste võistlusel

22. märts 2021 Eesti Draamateater - Kommenteeri artiklit
Foto lavastusest „Väljaheitmine“. Foto: Maris Tomba

Eesti Draamateater kutsub gümnasiste üles kasutama koroonaaega loominguliselt ning osalema arvustuste võistlusel, mille tähtaeg on 1. aprill.

Sel aastal tuli teatrikuu teisiti. Suletud on nii teatrid kui koolid, kuid seda enam on ehk võimalust teatrist mõelda ja kirjutada. Sügisel täitus sada aastat draamateatri sünnist ja selle tähtpäeva valguses ootame gümnaasiumiõpilastelt laiemaid arutlusi väljapakutud teatriteemadel ning arvustusi kas draamateatri lavastuste videoülesvõtete või saalist saadud elamuste põhjal.

Videoid arvustamiseks saab vaadata võistluse kodulehel. Arutluse kirjutamiseks tuleb valida üks teemadest: „Mis teeb teatrist teatri?“; „Millest peaks teater rääkima?“; „Mina, 21. sajandi teatrivaataja“. Minimaalselt 4000 tähemärgi pikkuse töö võib hiljemalt 1. aprilliks 2021 saata teksti- või pdf-faili, aga ka Google Drive’i lingina aadressil kairi.kruus@draamateater.ee (lisada nimi, vanus, kool ja klass, juhendaja nimi).

Parimaid kirjutajaid premeerime rohke teatriga – auhinnaks on suur hulk teatrikutseid järgmiseks hooajaks! Parimad arutlused ja arvustused avaldame teatri kodulehel ja/või teatri ajalehes.

Head mõttelendu kirjutamisel!

Lähem info SIIN.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!