Õpilaste teadusfestival kolib veebi ja linnaruumi

22. märts 2021 Annely Allik Eesti teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja - Kommenteeri artiklit

22. märtsist 13. aprillini toimub sotsiaalmeedias ja Eesti linnades teadusteemaline auhinnamäng. 1. aprillil tutvustavad veebis oma uurimusi parimate õpilastööde autorid. 

Eesti teadusagentuuri teaduskommunikatsiooni osakonna juhataja Annely Allik rääkis, et eesmärk on tuua teadusmelu võimalikult paljude noorteni. „Kuigi festivali sel aastal traditsioonilisel kujul ei toimu, loodame oma väli- ja veebikampaaniaga siiski näidata, kui põnev on teadus, ning ärgitada noori uurima ja katsetama.“

Kampaania „Julge olla uudishimulik“ näitab, et uudishimu on elus edasiviiv jõud ja suured avastused sünnivad sageli katsetades. 22. märtsist 13. aprillini leiab teadusportaalist www.miks.ee ja üheksast Eesti linnast teadusteemalised küsimused, millele vastates võib võita põnevaid auhindu. Küsimusi on kokku 10 ja need valiti välja 2020. aasta õpilaste teadustööde konkursile esitatud töödest.

Sel aastal toimus konkurss juba 20. korda ja sinna esitati rekordilised 205 uurimust. 1. aprillil tutvustavad teise vooru pääsenud õpilased oma töid virtuaalkomisjonis. Eesmärk on pakkuda osalejatele kogemus, mis oleks võimalikult sarnane tavakonkursiga: harjutada avalikku esinemist ja tutvustada oma teadustööd suuremale publikule. Veebi vahendusel saavad ka juhendajad ja sõbrad esinejatele kaasa elada ja uued huvilised järgmiseks konkursiks inspiratsiooni koguda.

Õpilaste teadusfestivalile paneb punkti hiliskevadel Eesti Rahva Muuseumis toimuv väligala, kus tunnustatakse 42 riikliku eripreemia saajat ja nende juhendajaid.

Kampaania „Julge olla uudishimulik“ küsimused leiab 22. märtsist 13. aprillini veebilehelt www.miks.ee ning Tartust, Tallinnast (alates 29.03), Haapsalust, Jõhvist, Narvast, Pärnust, Rakverest, Sillamäelt ja Võrust. Miks.ee lehel saab 1. aprillil vaadata ka ülekannet teadustööde konkursi 2. voorust.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!