Tallinna keskraamatukogu pakub noortele veebi vahendusel võimalusi vaimse tervise turgutamiseks

12. märts 2021 Mari Sieberk Tallinna keskraamatukogu kommunikatsioonispetsialist - Kommenteeri artiklit
Raamatukoguhoidja Anette-Johanna Kadakas.

Kaks korda kuus neljapäeviti kell 16 toimub Zoomis noorte vaimse tervise klubi, kus noored saavad avatult arutada vaimse tervise teemadel ja selles valdkonnas oma teadmisi täiendada. Veebis toimuvaid koosolemisi juhib raamatukoguhoidja, kuid klubi kohtumiste lõpliku formaadi aitavad kujundada noored ise.

Klubi läbiviimisel lähtutakse Peaasi.ee õppematerjalidest. Igal kohtumisel käsitletakse vaimse tervise teemasid, nagu stress, unehäired, ärevus, depressioon, sõltuvushäired, sidudes neid ka kirjandusteostega.

Klubi läbi viiva raamatukoguhoidja Anette-Johanna Kadaka suurim soov on, et see saaks kohaks, kus vahetataks noorelt noorele kogemusi, mida kantaks ka klubist väljapoole, oma lähedaste ringi. „Laiem eesmärk on see, et noored oskaksid märgata abivajajaid, nendega vaimse tervise teemadel rääkida ning vajadusel suunata neid abi saama. Kindlasti ka see, et osataks ennast hoida ning oma vaimse tervise eest hoolt kanda.“

Kuna vaimse tervise küsimused on väga isiklikud ja delikaatsed, pole klubis osalejatel põhjust karta, et igaüks enda kohta midagi jagama peab. Teemad avatakse laiemalt, kirjalikke või anonüümseid näiteid kasutades. Kui mõni noor tahab oma isiklikke kogemusi jagada, on ta loomulikult oodatud seda tegema. Soovi korral saab ta seda teha ka nelja silma aruteluna raamatukoguhoidjaga. 

Klubisse on oodatud noored alates 13. eluaastast. Kui kohtumistel  osalejate vanusevahe on väga suur, siis toimuvad arutelud vanusegruppides.

Klubis osalemise Zoomi lingi saamiseks tuleks kirjutada e-aadressil noorte@tln.lib.ee.

Lisaks vaimse tervise klubile on koolilapsed ja noored igavuse ja muremõtete peletamiseks oodatud ka teistesse klubidesse ja ringidesse. Õpilased on teretulnud liituma Discordi koolitööklubiga, kus raamatukoguhoidjad on abiks koolitööde tegemisel. Skype’i vestlusringides saavad keelehuvilised praktiseerida eesti, inglise, korea, rootsi, saksa ja vene keelt, küsida nõu uurimis- ja loovtööde koostamisel ning abi muusika õppimisel. Lisainfo leiab siit. Tallinna keskraamatukogu Noorteka Facebooki ja Instagrami otse-eetris jagavad raamatukoguhoidjad raamatusoovitusi.


Kirjuta kommentaar

Õpetajate Lehel on õigus avaldada teie kirjutatud kommentaar paberväljaandes. Kommentaari pikkus ei tohi ületada 3000 tähemärki. Õpetajate Lehe kodulehe kommentaarid on modereeritavad ja avaldatakse pärast toimetamist hiljemalt kommentaari saatmisele järgneva tööpäeva hommikuks. Lehel on õigus jätta saadetud kommentaar kodulehel avaldamata. Iga kommentaari edastaja arvuti IP-aadress, sessiooni identifikaator ja kommenteerimise aeg salvestatakse andmebaasis. Õpetajate Leht ei vastuta kommentaaride sisu eest!